Komentáře

12. prosince

11. prosince

10. prosince

09. prosince

08. prosince

Ponížená Británie

V pondělí se konalo klíčové jednání o brexitu. Theresa Mayová v Bruselu rokovala s předsedou Evropské komise Jeanem-Claudem Junckerem. Servery se předtím hemžily nejmenovanými zdroji z evropských struktur, že tento týden má Británie poslední šanci. Pokud prý se Mayová nepodřídí, EU na svém summitu 15. prosince nedá zelenou k jednáním o volném obchodu, po němž Britové tolik touží.

07. prosince

06. prosince

Babiš žádá dovoz levných lidí

Chtěli jsme pracovní sílu, ale dovezli jsme lidi. Tak zní dnes už proslulý citát o tom, jak se v západní Evropě v časech velkého poválečného ekonomického boomu vytvořily obrovské přistěhovalecké komunity.

05. prosince

Jen tam toho Ondráčka nechte

Předsedou sněmovního výboru nad Generální inspekcí ozbrojených složek (GIBS) se stal komunistický poslanec Ondráček, někdejší příslušník pohotovostního pluku VB, který zasahoval během Palachova týdne.

04. prosince

03. prosince

Řím versus Facebook

EU se pro technologické firmy jako Google a Facebook stala jedním velkým daňovým rájem. Stejně jako v dalších vyspělých zemích tady čím dál silněji dominují na trhu s reklamou. Odvádějí z toho ale nesrovnatelně nižší daně než kdekoliv jinde. Facebook platí ze svého obratu mimo EU mezi 28 a 34 %, zatímco nesrovnatelně menší sazby v Unii se pohybují mezi 0,03 a 0,10 %.