Rozhovory

Jonathan White

Ani krizi nazmar

Politolog Jonathan White vzbudil v roce 2015 pozornost studií Emergency Europe, v níž analyzoval, jak se spolu s řešením krize usadil v evropské politice nový způsob rozhodování.

Margareta Hruza

Vše nejlepší pro dítě

Norský úřad „Péče o dítě“, jak zní překlad slova Barnevernet, vstoupil u nás do povědomí v souvislosti s případem odebraných dětí paní Michalákové.

Jakub Michálek

Nechceme s tím být jakkoliv spojováni

Stále zřetelněji se rýsujícím společenstvím ANO, Okamurovy SPD a KSČM zdůvodňují Piráti svůj obezřetnější postoj vůči Babišovu hnutí. Ačkoliv po víkendovém rokování i nadále setrvávají u rozhodnutí pomoci ANO zvolit do čela sněmovny Radka Vondráčka, začali teď žádat, aby s výjimkou organizačního vedl všechny výbory ve sněmovně člen jiné strany než ANO. Postavení Pirátů v povolebních jednáních, na politické scéně i jejich dlouhodobé směřování vysvětluje šéf poslaneckého klubu Jakub Michálek.

Deborah Tigridová

Návratem do Prahy táta omládl o dvacet let

Nejstarší ze tří dětí Pavla Tigrida, dcera Deborah, se s Týdeníkem Echo sešla po několikadenním pobytu v Čechách, kdy se v Ostravě a Semilech, rodišti svého otce, účastnila oslav jeho nedožitých stých narozenin.