Komentáře - 06. března

Slovensko si nevěří

V pondělí 5. března, kdy šlo toto číslo do tisku, nebyl znám žádný důkaz o tom, že vražda novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové nějak souvisela s textem o nitkách italské mafie do slovenských vládních kruhů, který měl Kuciak rozepsaný. Přesto se na Slovensku všichni k tomuto nevyslovenému předpokladu vztahují.

05. března

S Babišem proti Ondráčkovi? Jako fakt?

V několika českých městech by se dnes mělo demonstrovat proti zvolení komunistického poslance Zdeňka Ondráčka, někdejšího člena pohotovostního pluku VB, který v roce 1989 zasahoval při protirežimních demonstracích, do funkce předsedy sněmovní komise pro dohled nad GIBS.

04. března

Vyděračka. Nátlak Angely Merkelové

Že má spolková kancléřka Angela Merkelová díky svému východoněmeckému původu empatii pro nás postkomunisty, z toho už se dávno stala mantra českých diplomatů i politiků. Pokud to tak skutečně je, nechci vidět, jak to bude vypadat, až v Berlíně nastoupí někdo vůči nám empatický ještě méně. Protože už tato vstřícná kancléřka se v únoru 2018 dopracovala k otevřenému vyhrožování.

03. března

Zemanovi znárodňují poradce

Kolem čínské společnosti CEFC se v uplynulých měsících dějí podivné věci. V posledních dnech to kulminuje do zpráv, že předsedu představenstva Jie Ťien-minga vyšetřují čínské úřady kvůli údajným finančním podvodům.

02. března

01. března

28. února

27. února

Andreje Babiše v Evropě ostrakizují

Fotografie z neformální večeře předcházející summit Evropské unie, na niž belgický premiér Charles Michel pozval vybrané prezidenty a premiéry, aby podiskutovali o nástupci Jeana-Clauda Junckera v čele Evropské komise, ukázala natvrdo rozpor mezi marketingem a realitou českého premiéra v demisi Andreje Babiše.

26. února

25. února

24. února