Komentáře - 14. září

Dopadlo to jako vždycky

Měli jsme ty nejlepší úmysly, ale dopadlo to jako vždy. Dnes už kultovní výrok bývalého ruského premiéra Viktora Černomyrdina na českou anabázi s povinným rokem mateřské školy sedne jako ulitý.

13. září

12. září

11. září

10. září

O jednom zmizelém kříži

Všichni se rádi ušklíbáme nad efemérností mediálních skandálů a pseudoskandálů. Hloupostí, které od nás nevyžadují žádné intelektuální úsilí a znalosti k tomu, abychom se snadno a levně rozčílili. Minulý týden ale přinesl hned dva, které, coby výjimky potvrzující pravidlo, ukazují docela důležité věci a mohou mít nezanedbatelné dopady.

09. září

08. září

Máme českého Sorose

Zrod českého Sorose včera ohlásily Hospodářské noviny, respektive v rozhovoru s redaktorem se k této ambici přihlásil pražský developer Luděk Sekyra.

07. září

Kim Čong-un a lekce z bezmoci

Severní Korea vyzkoušela padesátikilotunovou vodíkovou bombu, podle jihokorejského ministerstva obrany hodlá testovat mezikontinentální rakety, vyvinula prý i miniaturizované jaderné nálože.

06. září

05. září

Silou, ven z EU silou

Před brexitem i po něm se objevovaly rádoby odborné studie, na kolik přijde. Vycházelo se z nepodložených předpokladů, že většina finančního sektoru přesídlí z bezkonkurenčního City do Frankfurtu nebo Paříže.

04. září