automobilový průmysl

Konec spalovacích motorů na planetě? Čína se chystá zakázat benziny a diesly

automobilový průmysl
Konec spalovacích motorů na planetě? Čína se chystá zakázat benziny a diesly

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Největší světový trh s automobily, Čína, se připojí k Francii a Británii a zakáže automobily na benzinový a naftový pohon. To by byl de facto konec spalovacích motorů. O záměru Pekingu informuje nedělní deník Independent s odkazem na čínská média.

Čínské ministerstvo průmyslu připravuje časový plán ukončení výroby a prodeje tradičních automobilů se spalovacími motory a podpoří rozvoj elektrických technologií, uvedla dnes státní média, která ale zatím neuvedla časový horizont takového radikálního kroku. Peking tím ale zvyšuje tlak na výrobce automobilů, aby urychlili vývoj elektromobilů.

Čína je největším automobilovým trhem podle počtu prodaných vozidel a jejich prodej bude nadále stoupat. To znamená, že jakékoliv změna politiky má zásadní dopad pro globální průmysl.

Náměstek ministra průmyslu Sin Kuo-pin oznámil na sobotním fóru automobilového průmyslu, že jeho ministerstvo zahájilo „průzkum týkající se určení časového rozvrhu výroby a prodeje vozidel s tradičním pohonem, uvedla státní tisková agentura Nová Čína a Lidový deník vydávaný vládní komunistickou stranou.

Francie a Británie už oznámily v červenci, že do roku 2040 zastaví prodej benzinových a naftových automobilů v rámci úsilí o snížení emisí, které údajně přispívají ke globálnímu oteplování.

Překotně rostoucí Čína má velké problémy s exhalacemi, především na průmyslovém východě. Neméně důležitým důvodem chystaného opatření je ale také snaha omezit závislost Číny na dovozu ropy.

Peking už nařídil státním čínským energetickým společnostem, aby urychlily instalace dobíjecích stanic, aby zvýšily atraktivitu elektromobilů.

ilustrační foto - pexels.com

 

10. září 2017