Po policejní razii v pražském sídle TSK padla obvinění tří lidí a firmy
Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete
zde.
Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete .
Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat
zde.
Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.
Národní centrála proti organizovanému zločinu v úterý obvinila tři lidi a jednu firmu ze sjednání výhody v souvislosti se zadáváním veřejných zakázek pražské Technické správy komunikací (TSK). Na webu pražského vrchního státního zastupitelství to v úterý uvedl žalobce Jiří Pražák. Policie provádí v souvislosti s trestním stíháním prohlídky v Praze i jiných městech.
TSK je příspěvková organizace hlavního města, která se stará o pražské komunikace a chodníky. Město nyní dokončuje transformaci firmy na akciovou společnost. Policisté v úterý zasahovali v jejím sídle v Praze 1 a také v ulici Na Bojišti v Praze 2, což ČTK potvrdila mluvčí společnosti Barbora Lišková. Podle Pražáka se však domovní prohlídky a prohlídky jiných prostor a pozemků konají „na řadě míst v Praze i v dalších městech“. Kauzou se zabývá policejní odbor závažné hospodářské trestné činnosti.
„Ano, mohu to potvrdit. Důvod zásahu nám ale není známý a situaci nebudeme nijak komentovat. Policistům samozřejmě poskytujeme plnou součinnost,“ řekla k úterní akci Lišková.
Podle informací ČTK přišla asi dvacítka policistů do sídla organizace v ulici Řásnovka na Starém Městě zhruba kolem 15:00. Vydali se také Na Bojiště, kde pracují zaměstnanci, kteří mají na starosti mimo jiné semafory, světelné informační tabule nebo kamerový systém. Sídlí tam i útvar, jenž zpracovává například podklady pro žádosti o evropské dotace.
Trestný čin sjednání výhody při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě spáchá ten, kdo sjedná některému z dodavatelů či soutěžitelů výhodnější podmínky na úkor jiných, a to v úmyslu způsobit jinému škodu nebo opatřit sobě či jinému člověku prospěch. V základní sazbě za to hrozí až tříleté vězení nebo zákaz činnosti, úřední osoby lze za určitých okolností potrestat až deseti lety odnětí svobody.