Cvičí na Krymu podporu výsadku

Rusové začali velké vojenské manévry v Černém moři

Do cvičení se zapojily nákladní lodě určené k zásobování raketami, torpédy a minami. Ilustrační foto: Shutterstock
Cvičí na Krymu podporu výsadku
Rusové začali velké vojenské manévry v Černém moři

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Zásobovací jednotky ruské armády zahájily na anektovaném Krymu manévry, jejichž cílem je nácvik logistických operací pozemních a námořních sil. Oznámilo to v pátek velení ruské armády. V Černém moři jednotky procvičují záchranu hořících plavidel a pomoc poškozeným bitevním lodím a ponorkám. Na operativní schůzi své bezpečnostní rady v pátek do krymského Sevastopolu dorazil ruský prezident Vladimir Putin.

Jeho cestu na anektovaný poloostrov dávají ruská média do souvislosti s nedávným ruským obviněním, že Ukrajina zorganizovala na Krymu diverzní akci, při níž zahynuli dva ruští vojáci.

Do ruského vojenského cvičení se zapojily mobilní opravárenské kapacity, tankery s pohonnými hmotami a nákladní lodi určené k zásobování raketami, torpédy a minami, uvádí se ve zprávě ruského ministerstva. Na pozemním cvičišti Opuk na východním cípu Krymu armádní brigáda nacvičuje podporu výsadku námořní pěchoty a materiálně technického zabezpečení vojsk.

Rusko po spěšně zorganizovaném referendu anektovalo ukrajinský Krym na jaře 2014. Podle západních zdrojů od té doby Moskva výrazně posílila stavy a výzbroj svých jednotek dislokovaných na poloostrově.

Velké vojenské cvičení podle ruských médií zahájila i Tichomořská flotila ruské armády na Dálném východě. Vojáci nacvičují ničení nepřátelských ponorek leteckými pumami a z Židovské autonomní oblasti byla pokusně odpálena strategická raketa Iskander, která podle agentury TASS po letu dlouhém 300 kilometrů úspěšně zasáhla cíl nedaleko řeky Amur.

Kaspická flotila ruské armády podle agentury Interfax provedla cvičné střelby raket s plochou dráhou letu Kalibr, které ruská armáda loni nasadila i do ostřelování syrského bojiště. Manévrů se účastní raketové křižníky Dagestán a Tatarstán.

,

19. srpna 2016