Proč Češi chtějí volit protest?
Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete
zde.
Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete .
Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat
zde.
Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.
Nedělní výsledek parlamentních voleb v Německu ukázal, že i ekonomicky nejstabilnější evropská země a lídr Evropské unie není imunní vůči novým nastupujícím formacím. Dvě nejsilnější tradiční strany, konzervativní CDU/CSU a levicová SPD, si sáhly na nejhorší výsledek od roku 1949.
Je evidentní, že konečný součet ve volbách do Bundestagu ovlivnila dosavadní politika kancléřky Angely Merkelové vůči migraci především z muslimských zemí. Výsledky z jednotlivých spolkových zemí také ukazují, že nespokojenost s touto politikou vyjádřili Němci z bývalého východního bloku. Nikoliv náhodou najdeme podobné nálady i v okolních zemích se stejnou historickou zkušeností, u nás, v Polsku nebo v Maďarsku. V každém případě to vše ukazuje, že tradiční strany ve všech zmiňovaných zemích neumí nabízet řešení, která by voliče uspokojovala. Německé volby sice žádný zásadní obrat v politice Berlína nepřinesou, ale nová koalice na jejich výsledek bude muset brát ohled, v opačném případě by je mohli vystřídat úplně jiní sekáči.
Diskuze
Komentáře jsou přístupné pouze pro předplatitele. Budou publikovány pod Vaší emailovou adresou, případně pod Vaším jménem, které lze vyplnit místo emailu. Záleží nám na kultivovanosti diskuze, proto nechceme anonymní příspěvky.