Svéráz rybářských výprav, křížová cesta Mikiho Volka, hrdinové českého odboje
Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete
zde.
Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete .
Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat
zde.
Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.
Svéráz rybářských výprav
Šest mužů vyráží na dalekou cestu za rybami do Norska. Spojuje je dlouholeté přátelství a touha po dobrodružství. Jednou ročně sbalí pruty, nepromokavé bundy i piva a vypraví se na moře. To jim poskytuje svobodu, musejí se ale vypořádat se špatným počasím, nespolehlivou technikou i vlastními přešlapy.
Svéráz českého rybolovu, režie: Ivana Pauerová Miloševič, premiéra: 22. 7. 2021.
Netradiční noir detektivka
Llewelyn Moss si vyrazí na lov a objeví místo, kde se zvrtla předávka drog. Najde několik mrtvých mužů a pohádkovou hotovost. Od této chvíle ho i s jeho manželkou Carlou Jean pronásleduje ten, jemuž peníze patřily, zločinec Anton Chigurh. Všem třem je potom na stopě stoicky uvažující šerif Ed Tom Bell. Čte Jan Vlasák.
Cormac McCarthy: Tahle země není pro starý, Tympanum, 8 hod. 42 min.
Krása všedního dne
Gabriela Sauer Kolčavová patří k brněnské fotografické scéně, její vystavené dílo představuje klasickou práci s černobílou fotografií a velkoformátovou kamerou. Zachycuje obyčejné momenty života svého i života blízkých přátel, její práce má čitelný rukopis, někde na pomezí momentky a inscenace.
Gabriela Sauer Kolčavová: A den měl sto hodin, Galerie Valchařská, Brno, do 31. 8. 2021.
Výstavní projekt Miloslava Polcara
Transpozice je poslední z třídílného výstavního projektu Miloslava Polcara, který zahrnuje tvůrčí období 2015–2021. Autor zkoumá možnosti přenosu obrazu otiskem z matrice. Kombinuje různé postupy převzaté i z jiných žánrů výtvarného umění a překračuje tím hranice tradičního pojetí grafického umění.
Miloslav Polcar: Transpozice, Galerie Václava Špály, Praha, 16. 7. – 22. 8. 2021.
Cestování s Lucií Kutrovou
Lucie Kutrová se rozhodla přiblížit čtenářům nádherné trasy a stezky, které máme přímo pod nosem. Ukáže vám, že nemusíte hned až do Ameriky, abyste si mohli užít nádherných výhledů. Nečekejte ale jen tu krásnou stránku, Lucie je ochotná podělit se i o život krutý a nespravedlivý. Inspirujte se a vydejte se na delší přechod.
Lucie Kutrová: 151 dní po evropských stezkách, Universum, 368 str.
Křížová cesta Mikiho Volka
Autorská hudební inscenace na motivy života legendárního zpěváka, hudebníka a showmana Mikiho Volka (1943–1996) je dílem herce a režiséra Miroslava Hanuše. Text vznikl přímo na tělo Janu Krafkovi, který je vynikajícím hercem, zpěvákem a muzikantem, což ho předurčuje pro titulní roli.
Jak umřít na rokenrol – Loď Tajemství bratří Formanů, premiéra: 11. 8. 2021, www.lodtajemstvi.cz.
Jak se žilo v karanténě
Příběhy ve druhé knize Petra Vydry (absolvent DAMU, stand-up komik, spisovatel) vznikly v době pandemie a humornou formou reflektují nejrůznější nástrahy a výzvy, jež vypravěči, jeho okolí i celé společnosti nastražila. Přestože jde o uzavřené příběhy, stává se kniha zároveň jakousi bezděčnou kronikou roku 2020 a první poloviny roku 2021.
Petr Vydra: Muž v karanténě, Brána, 200 str.
Hrdinové českého odboje
Autorská dvojice Zdeněk Ležák a Michal Kocián postupně mapuje český odboj – tentokrát komiksově zpracovává jeden z nejhrdinštějších okamžiků novodobých českých dějin – atentát na říšského protektora Reinharda Heydricha. Komiks vychází k výročí atentátu a je určen především mladší generaci čtenářů.
Zdeněk Ležák, Michal Kocián: Anthropoid aneb zabili jsme Heydricha, Argo, 136 str.