Každému osmému Čechovi hrozí chudoba, všichni v EU jsou na tom ještě hůř
Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete
zde.
Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete .
Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat
zde.
Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.
Více než pětině obyvatel EU hrozí chudoba a sociální vyloučení. Vyplývá to z dat za minulý rok, které nyní zveřejnil Eurostat. Dle těchto údajů jde celkem o téměř 110 milionů lidí. Podle Eurostatu chudoba a sociální vyloučení nejméně hrozí lidem v České republice a Slovinsku, naopak nejhorší je situace v Bulharsku či Rumunsku.
V roce 2018 hrozila chudoba a sociální vyloučení více než pětině občanům EU, konkrétně 21,7 procenta z nich, což je kolem 109,2 milionů lidí. ČR se v hodnocení umístilo z členských zemí nejlépe, přičemž chudoba a sociální vyloučení hrozí u 12,2 procenta české populace. Za Českem následují Slovinsko (16,2 procenta), Slovensko (16,3 procenta), byť data našich východních sousedů jsou z roku 2017, a na dalších místech jsou Finsko (16,5 procenta), Nizozemsko (16,7 procenta), Dánsko s Francií (17,4 procenta) či Rakousko (17,5 procenta.
Which country has the highest share of people at risk of poverty or social exclusion ❓ #EndPoverty
— EU_Eurostat (@EU_Eurostat) October 16, 2019
Which country recorded the largest decrease in this number ❓
➡️ Find out in today's news: https://t.co/1gDI4MjQKI pic.twitter.com/xN9BOrGKjq
Na opačném konci žebříčku se nachází Bulharsko, kde hrozí chudoba téměř třetině obyvatel (32,8 procenta). Za ním se umisťují Rumunsko (32,5 procenta), Řecko (31,8 procenta), pobaltské Lotyšsko (28,4 procenta) a Litva (28,3 procenta), Itálie (27,3 procenta) nebo Španělsko (26,1 procenta).
Dle Eurostatu se riziko chudoby či sociálního vyloučení zvýšilo od roku 2008 u devíti zemí. Naproti tomu aktuálně nejhůře hodnocené Bulharsko svůj procentuální podíl výrazně snížil. V roce 2008 totiž chudoba či sociální vyloučení hrozilo u 44,8 procenta Bulharů.
Diskuze
Komentáře jsou přístupné pouze pro předplatitele. Budou publikovány pod Vaší emailovou adresou, případně pod Vaším jménem, které lze vyplnit místo emailu. Záleží nám na kultivovanosti diskuze, proto nechceme anonymní příspěvky.