Talkshow s Putinem

Z Putina bude moderátor komediální talkshow na BBC. V Rusku nad tím nepukají smíchy

Talkshow s Putinem
Z Putina bude moderátor komediální talkshow na BBC. V Rusku nad tím nepukají smíchy

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Britská veřejnoprávní televize BBC přichází se zcela novým diskuzním pořadem, který bezesporu vyvolá velké ohlasy i kontroverzi. Jde totiž o show, kterou bude uvádět digitálně vytvořený ruský prezident Vladimir Putin. Animovaný 3D šéf Kremlu bude zpovídat reálné hosty. „Zapomeňte na globální politiku, se dvěma pilotními epizodami přichází brzy celosvětově známá show, která znamená konečné vítězství Vlada, pána svobodného světa,“ píše BBC v článku, ve kterém na nový pořad upozorňuje. Netrvalo dlouho a ruská televizní stanice RT se proti pořadu rázně ohradila.

Pořad označila za „nestravitelnou dystopickou noční můru, která jen kopíruje seriál stanice Channel 4 a Netflixu Black Mirror.“ 

Podle ruské stanice, kterou mimo jiné tento měsíc označil britský ministr zahraničí Jeremy Hunt za „zbraň na dezinformace“, je ale tento pořad v porovnání s Black Mirror o tolik horší, že kopírování ani nejde poznat. RT se opřela i do dalších pořadu BBC jako třeba populární Mrs. Brown’s Boys (který má například na ČSFD hodnocení 74 %). Označila ho za „zločin proti lidskosti“.

„Putin“ v prvních dvou epizodách zpovídal například Deborah Frances-Whiteovou, která má svůj podcastový pořad Guilty Feminist. S ní se baví právě o feminismu. Dalšími hosty jsou například televizní moderátor Joe Swash či novinář Alastair Campbell, který mimo jiné dělal mluvčího bývalému britskému premiérovi Tonymu Blairovi. „Je asi spravedlivé říct, že tento koncept zatím není snadné uchopit,“ uvedli smířlivě tvůrci. 

Postavu Putina píše a ztvárňuje komik Natt Tapley, který už dříve pracoval na jiném pořadu Have I Got News for You. Upoutávka na pořad ukazuje Putina, jak chodí kolem Buckinghamského paláce, a naznačuje, co mohou diváci pořadu Večer s Vladimirem Putinem na kanálu BBC 2 očekávat. Stanice se však musí ještě rozhodnout, kdy přesně bude show vysílat.

„Když jsem byl mladý agent KGB, znal jsem jako jediný všechny vymoženosti Západu – džíny, rock’n’roll a Terry Wogan,“ říká postava na videu. „V životě jsem dosáhl mnoha velkých vítězství, ale žádné z nich mě neučinilo opravdu šťastným. Doteď se mi totiž to největší vítězství vyhýbalo: být jedničkou všech diskuzních pořadu ve Velké Británii. Takže si dávej pozor, Grahame Nortone, protože si jdu pro tebe.“

, jkr

23. května 2019