Hašek kdysi vzbuzoval v ČSSD emoce, teď bude Hamáčkovi radit na vnitru
Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete
zde.
Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete .
Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat
zde.
Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.
Michal Hašek býval jedním ze dvou nejvlivnějších mužů ČSSD, v jednu chvíli neměl dokonce daleko do premiérského křesla. S neúspěšném lánském puči ale přišel jeho kariérní pád. Se změnou ve vedení sociální demokracie v posledních letech se však bývalý jihomoravský hejtman začíná znovu ve straně prosazovat. Nejnověji si ho povolal současný předseda Jan Hamáček na ministerstvo vnitra jako svého poradce.
Hašek má místopředsedovi vlády pomáhat především s legislativou, za což bude pobírat 300 korun na hodinu. Hamáček si jej pochvaluje jako skutečného odborníka „Když jsem po něm chtěl, aby mi připravil zákon o dobrovolných hasičích, tak ho měl za týden hotový. Takže jsem s ním spokojený,“ uvedl Hamáček pro deník Právo. Hašek deníku rovněž řekl, že pro Hamáčka pracuje jako externí poradce pro legislativu, veřejnou správu a Integrovaný záchranný systém.
Někdejší jihomoravský hejtman a předseda Asociace krajů České republiky byl v minulosti kritizován za počet funkcí. V roce 2013 jich zastával celkem 29. Funkce teď ale znovu nabírá. Kromě Hamáčkovi radí zároveň prezidentu Zemanovi, pracuje pro ministra zemědělství Miroslava Tomana (ČSSD) a dělá asistenta poslanci a hejtmanovi Vysočiny Jiřímu Běhounkovi (za ČSSD). „Pracovně jsem na tom v pohodě. Dělám, co mě baví, a kde mohu využít a nabídnout svoje zkušenosti,“ řekl Hašek pro Echo24.
Micha Hašek kdysi vzbuzoval v ČSSD značné emoce. Dnes jsou představitelé strany v jeho hodnocení opatrní: „Je na panu předsedovi, jaké poradce si vybere. Já bych to na jeho místě neudělal,“ řekl pro Echo24 Petr Dolínek. Ještě méně se chtěla k otázce vyjadřovat ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová: „To je plně v gesci pana předsedy Hamáčka.“
Hamáček v únoru prosazoval Haška také do Legislativní rady vlády, což tehdejší ministr spravedlnosti Jan Kněžínek odmítl. Haškovo zamýšlené jmenování kritizovali opoziční Piráti. Upozorňovali na jeho kontroverzní minulost a nedostatečnou odbornost. Hašek na kritiku reagoval tím, že má za sebou 11 let legislativní praxe ve sněmovně a osm let praxe v krajské samosprávě včetně vedení Asociace krajů ČR. Zmínil také, že má řádně vystudovaná práva v Brně a rigorózní zkoušku ze Slovenska.