změny v mediálních domech

Mediální otřesy. Po Piskáčkovi odchází z Economie Čermák, ve VLM ztratil pozici Skřivánek

změny v mediálních domech
Mediální otřesy. Po Piskáčkovi odchází z Economie Čermák, ve VLM ztratil pozici Skřivánek

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Z vydavatelství Economia odchází Miloš Čermák, dosavadní šéfredaktor iHNed.cz, což byl klíčový spolupracovník Vladimíra Piskáčka, který ve vydavatelství opustil koncem ledna svou pozici šéfa redakcí a nahradila ho jeho zástupkyně Zuzana Kleknerová. Také společnost Vltava Labe Media (VLM), vydavatel regionálních deníků a týdeníků Deník, učinila změny ve struktuře řízení a chodu svých titulů. Velké mediální domy v Česku tak procházejí významnou restrukturalizací.

Miloš Čermák, dosavadní šéfredaktor iHNED.cz, firmu opouští po dohodě. Do Hospodářských novin bude od března přispívat jako externista. Web Hospodářských novin iHNED.cz povede od 1. března jako šéfredaktor Filip Černý, dosavadní šéf multimediálního hubu Economie. „Hlavním úkolem Filipa a jeho týmu bude rozvíjet na iHNEDu úspěšný projekt placeného obsahu,“ sdělila ředitelka redakcí Zuzana Kleknerová.

Filip Černý pracuje v Economii od září 2017. V minulosti působil jako investigativní reportér v pořadu Reportéři ČT, byl hlavním editorem pořadu Události a Události, komentáře. Vedl redakce nových médií České televize a byl šéfredaktorem on-line zpravodajství ČT24. Obdržel několik novinářských cen, třeba  Novinářskou křepelku nebo televizní cenu Elsa

iHNED.cz v květnu 2018 zpřísnil svůj paywall a většinu obsahu od té doby nabízí jen předplatitelům. Dle údajů ze začátku ledna 2019 mají HN přes 12 tisíc webových předplatitelů.

Pokud jde o společnost Vltava Labe Media (VLM), na pozici šéfredaktora centrální redakce Deníku nastupuje Jan Klička, dlouholetý ekonomický novinář Deníku a zástupce šéfredaktora. Dosavadní šéfredaktor centrální redakce Tomáš Skřivánek se nově stává zástupcem ředitele redakcí se zodpovědností za strategické a rozvojové projekty Deníku.

Řízením krajských redakcí je pověřen Martin Nevyjel. Petr Koděra převzal zodpovědnost za sportovní obsah Deníku a digitální aktivity. Za komunitní projekty a školení redakčního personálu zodpovídá Alena Pancerová. Změny nastaly od poloviny února 2019. „Změny v kompetencích ve vedení Deníku jsme upravovali v posledních několik měsících proto, že jsme končili jednu velmi náročnou fázi reformy redakcí. Nyní vstupujeme do fáze další. Ta bude charakterizována především soustředěním se na zkvalitnění obsahu všech nosičů Deníku, digitální rozvoj a hledání nových příležitostí a projektů pro naše čtenáře, inzerenty i partnery,“ uvedl Roman Gallo, ředitel redakcí Deníku.

Vltava Labe Media je součástí investiční skupiny Penta Investments, do níž patří i největší slovenské vydavatelství News & Media Holding. VLM je druhé největší české vydavatelství s tržním podílem 17 procent. Vydává zpravodajský Deník a lifestylové tituly Glanc, Story, Gurmet, Kondice, National Geographic, dvouměsíčník Kreativ Praktická žena, tradiční tituly Týdeník Květy, Vlasta, Překvapení, několik TV magazínů a měsíčníky Dům a zahrada a Receptář. Součástí portfolia jsou internetové tituly www.annonce.cz, www.denik.cz, www.dotyk.cz, www.kafe.cz, www.tipcars.com, www.cars.cz, www.automix.cz a www.automodul.cz.

, ,

20. února 2019