Loď Aquarius 2 už zase udala všechny migranty. S jejich výlovem ale bez vlajky (dočasně) končí
Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete
zde.
Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete .
Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat
zde.
Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.
Německo chce přijmout 15 z 58 migrantů, kteří se nacházejí na palubě záchranné lodi Aquarius 2 ve výsostných vodách Malty. Zbytek přijmou další evropské, zejména jižní země. Informuje o tom server Die Welt.
„Německo přijme 15 z 58 migrantů, kteří se nacházejí na palubě záchranné lodě Aquarius 2 ve Středozemním moři,“ sdělila mluvčí spolkového ministerstva vnitra Eleonore Petermannová.
UPDATE The #Aquarius currently awaits safe transfer in international waters off #Malta. Waves 2 metres high. Political harassment on the #Aquarius unnecessarily extends time at sea for men, women & children waiting in limbo. pic.twitter.com/ScSGISaFMH
— SOS MEDITERRANEE (@SOSMedIntl) 26. září 2018
Plavidlo Aquarius 2 by mělo do přístavu La Valettě dorazit za dva dny, a to kvůli špatnému počasí. Předtím, než se vydalo na svou zatím poslední plavbu, kotvilo v jihofrancouzské Marseille. Minulý čtvrtek posádka lodi, kterou provozuje skupina SOS Méditerranée společně s Lékaři bez hranic (MSF), vylovila 11 lidí ve Středozemním moři a dalších 47 migrantů zachránila v neděli u libyjských břehů.
The #Aquarius is now headed north towards #France. pic.twitter.com/HiM1JZVKd1
— SOS MEDITERRANEE (@SOSMedIntl) 25. září 2018
Loď původně plula pod vlajkou Gibraltaru, ten se ale rozhodl zbavit loď tohoto práva. Nově pluje pod vlajkou Panamy a nese také nové oficiální jméno Aquarius 2. I Panama ale v sobotu oznámila, že loď už pod její vlajkou nebude moci plout. Podle francouzského deníku Le Monde se tak stalo po nátlaku italské vlády.
Kromě Německa si mezi sebe zbylé migranty rozdělí i některé další evropské státy. Podle informací francouzských úřadů se pro přijetí utečenců vyslovily také Španělsko, Portugalsko či Francie.
Česká republika dlouhodobě odmítá přijímání uprchlíků, společně se státy Visegrádské čtyřky se také v minulosti postavila proti prosazování tzv. uprchlických kvót, které měly státy zavazovat k povinnému přijímání migrantů.
,