Sbírka pro padlé vojáky

Na kontě pro rodiny padlých vojáků z Afghánistánu je osm milionů korun

Sbírka pro padlé vojáky
Na kontě pro rodiny padlých vojáků z Afghánistánu je osm milionů korun

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Na kontu mimořádné sbírky ve prospěch rodin padlých vojáků v Afghánistánu je již téměř osm milionů korun. Uvedl to Jindřich Plescher z tiskového oddělení generálního štábu. Od čtvrtečního dopoledne tak ve sbírce Vojenského fondu solidarity přibylo zhruba 900 000 korun. Pomoct rodinám trojice padlých vojáků se chystají také chrudimští výsadkáři, kteří na začátku září uspořádají tradiční charitativní běh. Vybrané peníze pošlou na konto sbírky, uvedla Tereza Mrkvičková z Vojenského fondu solidarity.

Na konto Vojenského fondu solidarity číslo 44665522/0800 s variabilním symbolem 918 mohou lidé posílat peníze do konce srpna. Využít také mohou dárcovské SMS na číslo 87777. Její znění zadají podle toho, jakou částku se rozhodnou věnovat, tedy buď DMS VFS 30, DMS VFS 60 nebo DMS VFS 90. Zástupci fondu již dříve uvedli, že peníze posílají soukromé osoby, firmy, sportovní kluby i samotní vojáci.

Sbírkou lidé pomáhají rodinám vojáků Martina Marcina, Kamila Beneše a Patrika Štěpánka, kteří padli 5. srpna v Afghánistánu po útoku sebevražedného atentátníka. Stovky lidí se v úterý a ve čtvrtek v Chomutově a v Hluboké nad Vltavou rozloučili s Marcinem a Benešem.

Pomoc rodinám padlých chtějí i vojáci 43. výsadkového praporu z Chrudimi. V sobotu 1. září uspořádají v Klášterních zahradách v Chrudimi charitativní běh, který pořádají každoročně od roku 2014, kdy v Afghánistánu při sebevražedném útoku zemřelo pět českých vojáků. Většina z nich patřila právě k chrudimským výsadkářům. „Výše startovného placeného na startu je dobrovolná, veškeré vybrané prostředky budou převedeny na mimořádnou sbírku Vojenského fondu solidarity,“ uvedla Mrkvičková. Organizátoři kromě samotného běhu slibují bohatý program pro rodiny s dětmi nebo ukázky výsadkářů včetně seskoku na historických typech padáků.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také:

Všichni se do Afghánistánu nedostanou. Rozhovor s výsadkářem pplk. Ivem Zelinkou

Vojáci v Afghánistánu se stali oběťmi dobře připravené léčky

,