Sekání rukou a rány bičem. „Generace islám“ řekla, jaký bude chalífát v Německu
Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete
zde.
Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete .
Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat
zde.
Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.
V pondělí večer se na berlínském náměstí Alexanderplatz konala další demonstrace na podporu Palestiny a palestinských obyvatel Pásma Gazy, v jehož jižní části nyní probíhá izraelská vojenská operace. Na protestním shromáždění, kterého se zúčastnilo zhruba 160 osob, však vystoupili i lidé známí svými extremistickými postoji. Vysvětlovali, jak si představují německý chalífát.
Jedním z nich je Ahmad Tamim, příslušník islamistické organizace "Generation Islam", kterou sleduje berlínská odnož německé civilní rozvědky - Spolkového úřadu pro ochranu ústavy. Tamim je nechvalně proslulý svými požadavky na přetvoření Německa v chalífát, tedy stát, ve kterém by byl islám státním náboženstvím a který by se řídil islámským náboženským právem. Tamim ideu chalífátu propaguje například ve svých výstupech na platformě YouTube, ve kterých vysvětluje, co přesně se skrývá za jeho požadavky. Volání po zřízení chalífátu bylo podle deníku Bild slyšet i na pondělní demonstraci.
Jako konkrétní příklady změn, které by rád ve své zemi zavedl, Tamim uvádí, že zlodějům by měly být sekány ruce a že muž, který "obviní ctihodnou ženu ze smilstva", by měl být potrestán 80 ranami bičem.
Že Německo je většinově křesťanskou zemí a muslimové v ní tvoří jen 3,5 % populace, Tamimovi nevadí. "Není absolutně žádný problém, když na území islámského státu žije část, nebo dokonce většina nemuslimů," tvrdí. Cílem jeho islámské teokracie prý není asimilace jakékoli části obyvatelstva.
Volání po zřízení chalífátu se v Německu stalo obzvláště citlivým tématem poté, co na několika demonstracích na přelomu letošního dubna a května v Hamburku za ustanovení islámského státu demonstrovaly tisíce lidí.