VIDEO: „Každý z nás si projde utrpením.“ Karel III. poděkoval lékařům. I za princeznu Kate
Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete
zde.
Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete .
Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat
zde.
Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.
Britský král Karel III. ve svém středečním vánočním poselství poděkoval zdravotníkům, kteří o něj a také princeznu Kate pečovali, když se oba letos podrobili léčbě rakoviny. Informuje o tom agentura Reuters, podle níž byla králova zdravice nezvykle osobní.
„Každý z nás si v určité fázi života projde nějakou formou utrpení, ať už duševního nebo fyzického,“ řekl šestasedmdesátiletý monarcha, podle něhož je „měřítkem naší civilizace“, jak jsou lidé v takových chvílích podporováni.
“Across the Commonwealth, we are held together by a willingness to listen to each other, to learn from one another and to find just how much we have in common.”
— The Royal Family (@RoyalFamily) December 25, 2024
📺 Today, in his annual Christmas Broadcast, His Majesty has spoken of the importance of supporting and learning from… pic.twitter.com/Xej3yvyolc
Panovník vyjádřil vděčnost „obětavým“ zdravotníkům a dobrovolníkům, kteří využívají své schopnosti k „péči o druhé – často i na úkor sebe samých“. Ze srdce také poděkoval lékařům a zdravotním sestrám, kteří jemu osobě pomáhali zvládnout „nejistotu a úzkost z nemoci“.
O tom, že Karel III. má blíže neupřesněnou formu rakoviny, informoval královský palác letos v únoru. Její léčba, která se prý vyvíjí dobře, bude pokračovat i v příštím roce. Kate to, že se léčí s rakovinou, oznámila v březnu. Po ukončení chemoterapie se poprvé na veřejnosti objevila v říjnu.
Král ve svém poselství také poznamenal, že není možné nemyslet na lidi, kteří trpí konflikty na Blízkém východě, ve střední Evropě, Africe či jinde. V narážce na výtržnosti z léta, které zasáhly velké části Británie, poznamenal, že různorodost kultury či víry je silou, nikoliv slabostí. „Cítil jsem hlubokou hrdost, když se v reakci na hněv a bezpráví v několika městech letos v létě spojily komunity,...aby opravily nejen budovy, ale i vztahy,“ řekl.
Výtržnosti a protesty vypukly poté, co v červenci sedmnáctiletý mladík vyzbrojený nožem v taneční škole v Southportu zabil tří dívky a dalších deset lidí zranil. Záhy se na internetu objevily nepravdivé informace, podle nichž útočil imigrant a muslim. Ve skutečnosti to podle policie byl muž, který se narodil ve velšském Cardiffu rwandským rodičům a s islámem nemá nic společného.