Bez mobilu i elektronické vstupenky. Koncert Boba Dylana v Praze doprovází zvláštní omezení
Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete
zde.
Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete .
Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat
zde.
Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.
Návštěvníci pátečního koncertu Boba Dylana se mohou v pátek těšit nejen na výjimečného hudebníka, ale i na překvapivá omezení. Na koncertech se nebude smět používat mobil ani jiná nahrávací zařízení a ani elektronické vstupenky a lidé si musí vstupenky vytisknout.
"Koncerty jsou výjimečné zákazem používání mobilních telefonů, které mohou nahrávat audio a video. Budou se dávat do speciálních látkových pouzder a majitel ho v průběhu vystoupení nemůže použít," uvedl Ondřej Pojzl z pořádající agentury Live Nation. Kapsu s telefonem si mohou návštěvníci koncertu kdykoli odemknout, pokud se přemístí do vyhrazeného a označeného prostoru.
Návštěvníci Dylanových koncertů se musí připravit na to, že umělec komunikuje výhradně svou hudbou a vůbec nepromlouvá k publiku. Na posledním pražském vystoupení se doprovázel na klavír, několikrát sáhl po typické foukací harmonice, ale na kytaru z počátků jeho kariéry nedošlo.
Naposledy vystoupil v Praze před pěti lety. V zaplněné pražské Lucerně třikrát nabídl komorně laděný koncert, na kterém zazněly jeho staré hity v nových aranžích i skladby z jeho poslední autorské desky Tempest z roku 2012. Tehdy koncert zakončila těžko rozpoznatelná verze hitu Blowin' in the Wind, která s originálem z roku 1962 neměla příliš společného. V nových úpravách zazněly také jeho hity It Ain't Me, Babe, Highway 61 Revisited, Like a Rolling Stone nebo Don't Think Twice, It's All Right.
V Praze třiaosmdesátiletý Dylan zahájí evropské turné. Poté zamíří do Německa, Francie, Lucemburska i Velké Británie. V České republice se Dylan poprvé představil před 30 lety, 16. července 1994 zahrál v naplněné hokejové hale na pražském Výstavišti.
Dylan, který se narodil 24. května 1941, je jednou z nejvlivnějších kulturních osobností, jejíž význam překročil hranice hudby. Za svoji šedesátiletou hudební kariéru napsal přes 600 písní a celosvětové prodal přes 125 milionů desek. Řadí se také k uznávaným literátům, jako první rockový hudebník získal Pulitzerovu cenu a v roce 2016 obdržel také Nobelovu cenu za literaturu.
Za svoji kariéru vydal Dylan 40 studiových alb a na koncertních pódiích se setkal například s Joni Mitchellovou či Joan Baezovou. Mnohé z jeho písní se dočkaly coververzí. Prodělal několik stylových proměn, začínal jako folkový písničkář, poté se k nelibosti části příznivců postavil do čela elektrifikované rockové kapely. Zatím poslední studiovou nahrávku Shadow Kingdom vydal Dylan v loňském roce. Jde o soundtrack ke stejnojmennému koncertnímu filmu.
Po několikaletém odkladu kvůli pandemii covidu-19 a stávkám v Hollywoodu letos začalo natáčení filmu o Dylanovi. Režisér James Mangold se ve snímku A Complete Unkown (Zcela neznámý) zaměřuje na hudebníkovou ranou éru v 60. letech, kdy s 16 dolary v kapse přijel stopem z Minnesoty do New Yorku, aby se setkal se svým folkovým idolem Woodym Guthriem a prorazil jako písničkář. Dylana v něm ztvární vycházející filmová hvězda Timothée Chalamet.