Zažít česká města jinak

Zažít česká města jinak

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Zažít česká města jinak

Sousedské slavnosti Zažít město jinak oživují veřejný prostor a sbližují Čechy už od roku 2006. Výjimečná akce ukazuje, co se stane s ulicí, když patří jen lidem a jejich fantazii, protože právě oni stojí za programem i produkcí „své“ slavnosti. Zaparkovaná auta tak nahradí koncerty, divadla, dílny, hry pro děti nebo recepty místních obyvatel.

Akce Zažít město jinak se uskuteční ve dvacítce českých měst 16. září 2017.

města jinak - www.goout.net

Plzeň ožívá divadlem

Jednou z hlavních hvězd jubilejního 25. ročníku plzeňského divadelního festivalu bude pražské Dejvické divadlo se svou hrou Vzkříšení nebo Divadlo v Dlouhé. Diváci se ale mohou těšit také na italské, slovenské a maďarské hry či na rumunský divadelní soubor. Samozřejmostí je doprovodný program festivalu v podobě koncertů či filmů.

Mezinárodní festival Divadlo Plzeň probíhá v západočeské metropoli do 21. září 2017.

Dejvické divadlo – Vzkříšení - Hynek Glos

Kniha o plavbě historické plachetnice

Mořeplavec Rudolf Krautschneider se narodil ve Vídni, ale po druhé světové válce se s matkou přestěhoval do Zlína. Jeho poslední kniha vypráví o stavbě a části plavby plachetnice Victoria, repliky historické lodi, která jako první v 16. století obeplula zeměkouli. Vydání v poloplátěné vazbě je doplněno fotografiemi, mapkami, citáty a kresbami.

Rudolf Krautschneider: Co přinesly vlny a odvál vítr
Nakladatelství 65. pole, 320 stran.

O fenoménu youtuberství

Co to znamená, být youtuberem? A proč se youtubeři stali fenoménem s takovým vlivem? Štáb strávil s šesticí z nich celý rok, aby odhalil tajemství jejich úspěchu a nahlédl do jejich každodenních životů. Kromě Shopaholic Nicol nebo sester A Cup of Style na kameru promluvili i jejich rodiče, marketingoví specialisté, sociologové, psychologové i diváci videí.

Nejsledovanější
Česko, dokumentární, 91 minut.
Film vstupuje do českých kin 14. září 2017.

Víno spojuje

Jean se po smrti otce musí se svými dvěma sourozenci rozhodnout, jak naloží se zděděným vinohradem. Podle otcova přání totiž žádný z nich nesmí volně nakládat se svým podílem a má předkupní právo na podíly ostatních. Během jednoho vinařského roku si tak upevňují nejen vztah k vinohradu, ale i vztahy mezi sebou a svými nejbližšími.

Víno nás spojuje
Francie, drama, 2017, 113 minut.
Film bude v tuzemských kinech k vidění od 14. září 2017.

Z filmu - http://www.cinemart.cz/

Dvě generace sklářů

Výstava představuje deset sklářských výtvarníků dvou generací. První zahrnuje umělce, kteří položili základy rozvoji českého skla jako svébytného sochařského materiálu ve volném umění. Mladá generace pak na tradici svých profesorů navazuje, i když ke sklu přistupuje inovativně a zkoumá jeho možnosti ve spojení s netradičními materiály.

Výstava Za hranou skla v Galerii Tančící dům potrvá do 5. listopadu 2017.

První kniha Smila přeložená do češtiny

„Na knihy žádného jiného autora se tak netěším jako na díla Vaclava Smila,“ prohlásil o díle vlivného globálního myslitele současnosti Bill Gates. Smil, který je autorem třicítky knih, se zamýšlí nad živelnými pohromami či přírodními katastrofami, zvažuje i environmentální změny a hodnotí často mylně pochopené spletitosti globálního oteplování.

Vaclav Smil: Globální katastrofy a trendy
Kniha Zlín, 432 stran.

Opera v Praze

V Praze probíhá od roku 1993 každý druhý rok operní festival, který nabízí inscenace všech českých, moravských, a navíc také slovenských profesionálních operních souborů. Dochází tím k unikátnímu poměřování směřování i úrovně jednotlivých souborů a také se tím rozšiřuje operní nabídka v metropoli.

Festival hudebního divadla Opera probíhá do 5. listopadu 2017 v Praze.

www.goout.net

 

14. září 2017