Stovky mrtvých po zemětřesení v Mexiku. V zavalené škole zemřely desítky dětí

Stovky mrtvých po zemětřesení v Mexiku. V zavalené škole zemřely desítky dětí

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Při úterním zemětřesení v Mexiku zahynulo nejméně 225 lidí. Nejnovější bilanci obětí oznámil na twitteru šéf mexického úřadu civilní obrany Luis Felipe de la Puente. Podle českého ministerstva zahraničí mezi oběťmi ani zraněnými prozatím nejsou žádní Češi.

Epicentrum otřesů o síle 7,1 stupně byly ve státě Puebla na jihu Mexika, ale silně zasažena byla i metropole Mexiko, kde je nyní hlášeno 94 mrtvých. Dalších nejméně 71 obětí hlásí stát Morelos jižně od hlavního města. Ve státě Puebla zahynulo nejméně 43 lidí. Dalších 12 mrtvých má stát Mexiko, čtyři stát Guerrero a jednu osobu stát Oaxaca.

V oblasti nepřetržitě pokračují záchranné práce s cílem vyprostit co nejvíce živých lidí z trosek desítek budov.

foto - reuters

Otřesy, které nastaly v den 32. výročí ničivého zemětřesení s tisícovkami obětí, zanechaly miliony lidí bez proudu a poničily řadu silnic či mostů, informují místní média.

Desítky budov jsou v troskách a mnoho jich bylo poničeno. Primátor hlavního města Miguel Ángel Mancera řekl, že jen v metropoli se budovy zřítily na 44 místech.

Záchranáři prohledávají také sutiny základní školy na jihu metropole. Ministerstvo školství uvedlo, že odtud byly zatím vyproštěny více než dvě desítky mrtvých. Mezi oběťmi je 22 dětí, další tři desítky se pohřešují. Školu v noci navštívil i prezident Enrique Peňa Nieto.

následky chvění půdy ve státě Morelos - Foto: Twitter

Příbuzní dvou dívek uvězněných v troskách tvrdí, že od nich údajně dostali zprávy z mobilu. Mexické úřady informovaly, že zemětřesení zasáhlo 209 škol, z nichž 15 utrpělo vážné škody.

Úřady vyzývají obyvatele, aby raději zůstávali doma a nepřekáželi záchranářům v práci.

,

20. září 2017