Nechceme muslimské sousedy, říkají Němci a stěhují se do Maďarska

  - FOTO: en.wikipedia.org
Nechceme muslimské sousedy, říkají Němci a stěhují se do Maďarska

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete .

Echo Prime

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Němci opouští svou rodnou zemi a usazují se v levnějším Maďarsku „bez muslimů“. Snaží se tak podle informací zpravodajského portálu televize ZDF Heute uniknout vstřícné migrační politice kancléřky Angely Merkelové. Do Maďarska se sice stěhovali už dříve, ale nyní je nárůst více viditelný a důvody konkrétní, uvádí server Hungary Today.

Do Maďarska se podle informací realitních kanceláří touží přestěhovat až 80 % Němců, kteří se pro odchod ze země rozhodnou. U Balatonu je láká především nízká cena nemovitostí a zdejší německá komunita. Příchozí nejčastěji jako důvod odchodu z Německa uvádějí strach z politiky Angely Merkelové. „Lidé říkají, že v Německu je čím dál tím horší situace,“ interpretuje názory realitní kancléř Ottmar Heide působící u Balatonu. Maďarský premiér Viktor Orbán podle něj chrání svou zemi ploty proti muslimům, narušitelům a ekonomickým migrantům. Heide tvrdí, že od migrační krize se tržby v branži zvýšily.

Jedni z příchozích jsou i Valentin a Jennifer Duräderovi. Svou nemovitost na pobřeží největšího jezera ve střední Evropě koupili za 14 tisíc euro (téměř 400 tisíc korun). „Jsme křesťané, nechceme muslimské sousedy. Mají jinou kulturu a jsou agresivní. A to nemůžeme akceptovat,“ říká německý pár. Chtějí, aby očekávaný potomek vyrůstal v bezpečí.

Balaton je mezi Němci v posledních desetiletích populární turistickou destinací. Navíc průměrný důchod v Německu se pohybuje kolem 770 euro, což je o 250 euro více než průměrný měsíční maďarský plat. Podle zpravodajského portálu má u Balatonu trvalé bydliště asi 30 tisíc Němců a číslo se od loňského roku, především prý z politických důvodů, dále zvyšuje.

Není to poprvé, co německá média informovala o tomto fenomenu, i když odborníci říkají, že je ještě stále daleko, nazývat to „masového přílivem“ ze Západu.

12. srpna 2016