Obětí londýnského požáru je už 79
Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete
zde.
Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete .
Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat
zde.
Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.
Počet obětí po katastrofálním požáru v Londýně minulý týden se zvýšil na 79. Podle britské policie bylo zatím jen 5 lidí formálně identifikováno, píše CNN. Podle šéfa londýnské policie Stuarta Cundyho bude trvat ještě několik týdnů, než se všechny oběti identifikují.
Příčinou požáru obytného domu Grenfell Tower byla s největší pravděpodobností lednička. Jejímu majiteli Behailu Kebedemu, který měl byt ve čtvrtém patře, začala hořet. Následně běžel o pomoc za sousedkou, která zpětně řekla, že se jednalo o „malý požár v kuchyni“. Během asi 15 minut ale plameny zachvátily téměř všech 24 pater budovy.
Šéf londýnské policie Stuart Cundy uvedl, že potrvá několik týdnů, možná i déle, než se podaří všechna těla identifikovat. Podle nových zpráv vzrostl počet obětí na 79.
Kromě příčiny požáru byla důvodem spekulací i rychlost, za kterou plameny zachvátily budovu. Ukázalo se, že stavební firma Rydon Group použila jako obklad špatný materiál. Jednalo se o desky s polyetylenovým jádrem, což se doporučuje pro budovy, které mají maximálně deset metrů. Obytná budova Grenfell Tower v Londýně měla šedesát metrů.
Na základě požáru v Londýně se i Češi začali obávat, jestli zateplení jejich panelového domu nepředstavuje hrozbu. Desítky lidí denně volají hasičům a ptají se, jak zateplení prověřit. Minulý rok se zpřísnily normy pro zateplování, budovy nad sedm pater musí být zatepleny minerální vatou. Problém je s budovami rekonstruovanými v devadesátých letech, kdy se nejčastěji používal polystyren. Podle předsedy sdružení výrobců polystyrenu Pavla Zemena ale není důvod k obavám, protože v ČR nehrozí obdobný katastrofický požár, jako zažil nedávno Londýn.