Hrozí mu 3 roky vězení

Policie obvinila kulturistu, který hrozil Romům vyvražděním

Hrozí mu 3 roky vězení
Policie obvinila kulturistu, který hrozil Romům vyvražděním

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Filip Grznár, kulturista známý na sociálních sítích, bude muset vysvětlit svá slova na adresu Romů, kterým hrozil likvidací. Chomutovská policie ho ve čtvrtek obvinila ze spáchání přečinů násilí proti skupině obyvatelů a proti jednotlivci a schvalování trestného činu, informoval server Romea.cz. Hrozí mu až tři roky vězení.

Grznár dotyčné video zveřejnil na svém instagramovém účtu na začátku měsíce, policisté jeho počínání od té doby šetřili a nyní přistoupili k obvinění kulturisty. Za vyhrožování smrtí a schvalování trestného činu mu hrozí vězení od šesti měsíců do tří let.

„Ze spáchání přečinů násilí proti skupině obyvatelů a proti jednotlivci a schvalování trestného činu obvinili dnes chomutovští kriminalisté muže ve věku 32 let z Plzně,“ uvedla Marie Pivková z ústecké policie.

Kulturista se ve videu vyjadřoval k vraždě mladého Roma, která se odehrála koncem května na chomutovském sídlišti. „Nějaký člověk vzal legálně drženou devítku a zastřelil ho. Dobrou věc udělal, prostě,“ okomentoval Grznár ve videu vraždu. Podle kulturisty je nespravedlivé, že střelec má jít do vězení. Romové podle něj vyhrožovali jeho rodině a údajně chystali nepokoje. „Jestli to udělaj, tak tam pro ty cikány jedu do toho Chomutova, vyvraždím to!“ pohrozil Grznár.

Romové nejsou prvním cílem Filipa Grznára. Kulturista již dříve na sociálních sítích hrozil násilím či likvidací různým skupinám a jednotlivcům, zastřelením hrozil například i bývalému ministru financí Andreji Babišovi. Grznár se naopak dobře přátelí s předsedou SPD Tomiem Okamurou.

Filip Grznár - Foto: Repro Youtube

Vražda na chomutovském sídlišti

Chomutovská vražda se stala na konci května ve tři ráno v Jirkovské ulici. Sedmatřicetiletý obviněný muž podle policie slyšel z ulice hluk. „Z okna panelového domu uviděl dodávku, jejíž řidič boural do zaparkovaných aut a vozidlem najížděl do osob, které stály před domem na chodníku,“ řekl tehdy policejní mluvčí Daniel Vítek. Ihned poté vyšel s legálně drženou zbraní před dům a na auto, které právě v té chvíli projíždělo kolem něj, začal střílet. Čtyřiatřicetiletého řidiče dodávky zasáhlo několik střel a utrpěl vážná zranění, kterým na místě podlehl.

Rodina oběti oficiální informace odmítla. „Na nikoho nenajížděl. Nic takového jsem neviděla, to je lež. Měli zavolat policii a mělo se to v klidu vyřešit,“ sdělila médiím teta oběti. Okresní soud v Chomutově poslal střelce dva dny po incidentu do vazby. Za vraždu mu hrozí 12 až 20 let vězení.

, ly

29. června 2017