Válka se separatisty

Porošenko: Ukrajinská armáda letos přišla o 211 zabitých vojáků

Válka se separatisty
Porošenko: Ukrajinská armáda letos přišla o 211 zabitých vojáků

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

V roce 2016 bylo v bojích s proruskými separatisty zabito 211 ukrajinských vojáků. Uvedl to v sobotu prezident Petro Porošenko, který v doprovodu amerických senátorů navštívil Mariupol, strategický přístav ležící v těsné blízkosti frontové linie. Konflikt na východě Ukrajiny si od dubna 2014 vyžádal více než 9600 mrtvých.

„Jen v tomto roce 211 příslušníků ozbrojených sil Ukrajiny obětovalo svůj život za mír a svobodu,“ prohlásil Porošenko a postěžoval si, že během sobotní návštěvy nedaleké obce Šyrokyne se stal svědkem, že protivník nedodržuje příměří, dohodnuté v předvečer vánočních svátků.

„Máme do činění s ruským nepřítelem, pro kterého není nic sváté, dokonce ani Vánoce. K žádnému klidu zbraní nedošlo. Dokonce i teď, když jsme byli v Šyrokyne, tak čtyři kilometry od nás došlo k dělostřeleckému ostřelování a k pokusu o útočnou operaci,“ řekl Porošenko.V roce 2016 bylo v bojích s proruskými separatisty zabito 211 ukrajinských vojáků. Uvedl to v sobotu prezident Petro Porošenko, který v doprovodu amerických senátorů navštívil Mariupol, strategický přístav ležící v těsné blízkosti frontové linie. Konflikt na východě Ukrajiny si od dubna 2014 vyžádal více než 9600 mrtvých.

Prezident současně zdůraznil, že Ukrajincům se podařilo překonat hospodářské potíže, způsobené propuknutím války a uzavřením ruského trhu pro ukrajinské zboží, přizpůsobit se novým podmínkám a obnovit hospodářský růst.

„Od utahování opasků přecházíme k postupnému zvyšování příjmů různých vrstev naší společnosti. Lze opatrně usuzovat, že nejhorší v ekonomice a sociální oblasti máme za sebou,“ prohlásil šéf státu.

Připustil současně, že pokrok, dosažený v posledních dvou letech, nestačí, aby změny k lepšímu pocítila ukrajinská společnost v plné míře. Za hlavní úkol nadcházejícího roku považuje prohloubení reforem a urychlení hospodářského růstu.

,

31. prosince 2016