KRITIKA PREZIDENTSKÉHO KANDIDÁTA

‚Chce porazit Zemana v buranství.‘ TOP 09 tepe Horáčka za slova o ‚knížeti‘

KRITIKA PREZIDENTSKÉHO KANDIDÁTA
‚Chce porazit Zemana v buranství.‘ TOP 09 tepe Horáčka za slova o ‚knížeti‘

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Vrcholní představitelé TOP 09 se ostře ohradili proti Michalu Horáčkovi, který v nedávném rozhovoru kritizoval Karla Schwarzenberga. Horáček například uvedl, že Schwarzenberg nemá vzdělání a neumí jazyky. Podle Miroslava Kalouska a dalších zástupců ‚topky‘ to však není pravda. Horáček se rozhodl porazit Zemana v buranství, soudí Kalousek.

„Tohle by slušný člověk neřekl, ani kdyby to byla pravda. Navíc to prokazatelně pravda není. Michal Horáček se zjevně rozhodl porazit Zemana v buranství,“ uvedl v reakci na Horáčkovy výroky Kalousek na Twitteru.

Podobně se vyjádřil i místopředseda TOP 09 Marek Ženíšek. „Se strategií nenaštvat voliče Miloše Zemana ztrácí voliče Karla Schwarzenberga. Škoda. Nějak jsem pořád čekal, abych mohl napsat Michal Horáček by mohl být můj kandidát! Nedočkám se,“ napsal Ženíšek. V podobném duchu se vyjádřil i poslanec strany Michal Kučera.

Kandidát na prezidenta Michal Horáček. - FOTO: www.michalhoracek.cz

Politici z TOP 09 tak reagovali na rozhovor, který Michal Horáček poskytl Deníku. Na otázku v „čem budete jiný než Karel Schwarzenberg“ prezidentský kandidát odpověděl, že „naprosto ve všem“. „Umím jazyky, mám vzdělání a mám za sebou nějaké v Česku dobře známé dílo. Nic z toho Karel Schwarzenberg za sebou nemá,“ uvedl Horáček v rozhovoru.

Na doplňující otázku sice připustil, že Schwarzenberg „umí německy“, navázal ale další kritikou. ‚Knížete‘ obvinil například z toho, že během poslední prezidentské volby neobjížděl Česko a nesetkával se s obyčejnými lidmi. „Dodnes ho nenapadlo, že to udělat měl,“ soudí Horáček.

Horáčkův rozhovor pro Deník vyvolal silnou kritiku. Kromě politiků z TOP 09 ho kritizovala řada lidí na sociálních sítích.

Zřejmě pod tíhou kritiky se Horáček později za svá slova omluvil. „Za poslední měsíc jsem dal desítky rozhovorů. Teď se hodně mluví o jedné odpovědi v jednom z nich. Řekl jsem, že pan Karel Schwarzenberg nemluví mnoha cizími jazyky. Byl jsem upozorněn, že KS je ovládá. Byla to tedy ode mne chyba, za níž se cítím povinen omluvit. Jinak si za svými slovy, uvedenými v určitém kontextu, stojím,“ napsal na Facebooku.

Michal Horáček, který je známý mimo jiné jako textař a zakladatel sázkové společnosti Fortuna, chce v příštím roce kandidovat na prezidenta. Zda se v souboji utká se současným prezidentem Milošem Zemanem – tak jako v minulosti Schwarzenberg – v tuto chvíli není zřejmé. Prezident Zeman totiž dosud kandidaturu neoznámil a podle informací deníku Echo24.cz se ji ani oznámit nechce.

, vb