Vizionář Malick o vzniku a zániku vesmíru

Vizionář Malick o vzniku a zániku vesmíru

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Vizionář Malick o vzniku a zániku vesmíru

Skoro 40 let si vizionářský režisér Terrence Malick myslel na ambiciózní projekt – natočit film o vzniku, vývoji a zániku známého vesmíru, o životním cyklu sluneční soustavy. Na tvorbě dokumentu se podíleli paleontologové, biologové, astrofyzici z celého světa. Film komentuje uhrančivým hlasem herečka Cate Blanchettová.

Cesta času
Francie/Německo/USA, dokumentární/drama, 2016, 90 minut.
V tuzemských kinech bude film k vidění od 31. srpna 2017.

Cesta času - Foto: Film Europe

Kurt Cobain zpět mezi živými

Šestnáctiletá Evelyn je osamělá a šikanovaná, proto tráví většinu času zavřená ve svém pokoji, kde si povídá s plakátem Kurta Cobaina. Její obdiv a láska přivede Cobaina zpět mezi živé. Společně se proslaví jako hudebníci, rychle propadnou jeden druhému i drogám. Provázejí je skandály a jejich vztah je plný lásky, kterou sžírá žárlivost a násilí.

Lynn Crosbie: Kdes byla včera v noci
Nakladatelství XYZ, 312 stran.

Jiří Schmitzer a Už jsme doma

Herec Jiří Schmitzer svým osobitým pěveckým vystoupením, acoustic punkem s neučesaným projevem, a průpovídkami mezi jednotlivými písněmi vždy zaručeně pobaví. Vedle něj vystoupí také rocková kapela z Teplic Už jsme doma, která na hudební scéně působí přes třicet let, během nichž odehrála v 37 zemích přes dva tisíce koncertů.

Koncert proběhne 31. srpna 2017 v pražské Tiskárně na Vzduchu.

Zakázaná láska mezi tulipány

Oscarem oceněná Alicia Vikanderová se má v Amsterdamu v době „tulipánové horečky“ provdat za staršího bohatého obchodníka (Christoph Waltz). Zamiluje se ale do talentovaného mladíka, který má namalovat její portrét. Milenci se zaplétají do podvodů a lží a doufají, že jim společnou budoucnost zajistí vzácná tulipánová cibulka.

Tulipánová horečka
Velká Británie / USA, drama/romantický, 2017, 107 minut.
Film vstupuje do českých kin 31. srpna 2017.

Výstava automobilů v centru Prahy

Praha se těší již na 6. ročník Escape6 Prague Car Festivalu. Na venkovní výstavní ploše i na pódiu v hale se návštěvníkům představí na stovky unikátních vozů – sériové automobily, supersporty, závodní týmy a také upravené automobily z celé Evropy. Chybět nebude doprovodný program, jízdy na trenažérech, herní konzole nebo focení s modelkami.

Escape6 Prague Car Festival 2017 proběhne ve dnech od 2. do 3. září 2017 PVA Letňany v Praze.

Poslední díl fantastické tetralogie

Fantastická próza Outsider uzavírá tetralogii Kde lišky dávají dobrou noc. Autor spojuje košaté příběhy mnoha hrdinů, kteří vystupovali v tomto i paralelním světě v předešlých dílech, a napravuje to, co rozpoutal jeden vynález, který umožňuje cestování v čase. Román se silnou politickou linkou domýšlí i scénář vývoje světa v době příchodu Mesiáše.

Chaim Cigan: Outsider – Kde lišky dávají dobrou noc IV.
Torst, 480 stran.

Mucha a Baumaxa na Střelečáku

Na pražském Střeleckém ostrově se odehraje koncert dvou výrazných současných českých hudebníků – punkové písničkářky z Kyjova Nikoly Muchové, která vystupuje pod uměleckým jménem Mucha, a litvínovského písničkáře a kytaristy Xaviera Baumaxy, vlastním jménem Lubomír Tichý.

Koncert se uskuteční na Velké scéně Střeleckého ostrova v Praze 6. září 2017.

Satira na Putinovo Rusko

Kousavá satira na současné Rusko a humorná variace na Orwellovu Farmu zvířat, která se odehrává v blízké budoucnosti. Vladimir Vladimirovič, který zkorumpoval svou zemi a oškubal občany, tráví pozdní léta na prezidentské dače. Tady ho pro změnu bezostyšně okrádají a zneužívají jeho zaměstnanci.

Michael Honig: Senilita Vladimíra P.
Argo, 280 stran.

31. srpna 2017