Arabské zločinecké klany se pokouší infiltrovat berlínskou policii, tvrdí odbory
Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete
zde.
Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete .
Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat
zde.
Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.
Arabské zločinecké klany se snaží dostat své členy mezi příslušníky berlínské policie. V rozhovoru poskytnutém televizní stanici ZDF to řekl předseda Německých policejních odborů (DPG), druhé největší odborové organizace německé policie. Rodinné klany se snaží podle něj získávat informace z vyšetřování trestných činů. Berlínský policejní prezident infiltraci zločineckých skupin do policie vyloučil.
Existují „jasné indicie“, že se arabské rodinné klany snaží, aby si určití rodinní příslušníci uchovali čistý trestní rejstřík, a mohli se tak ucházet o službu u policie, řekl Bodo Pfalzgraf, předseda DPG v německé metropoli. DPG zastupuje po celém Německu asi 94 000 policistů.
„Mají samozřejmě životně důležitý zájem, aby přesně věděli, kde a jak stát funguje, jak pracuje policie, na kdy jsou naplánovány (domovní) prohlídky,“ řekl Pfalzgraf. Podle něj je tak zásadní, aby si policie dávala větší pozor na to, koho do svých řad přijímá. Zároveň ale zdůraznil, že není možné vyloučit někoho ze služby u policie jen kvůli jeho původu.
Berlínský policejní prezident Klaus Kandt ve středu možnost, že se do policejního sboru v hlavním městě infiltrovali příslušníci zločineckých klanů vyloučil. „Toto tvrzení je každopádně nesprávné,“ uvedl.
Podezření, že se zločinecké klany pokouší infiltrovat mezi policisty, se objevilo v posledních dnech v souvislosti se zprávami o poměrech na berlínské policejní akademii. V německých médiích se objevily zprávy, že žáci akademie s původem v zahraničí šíří ve škole nenávist, jsou agresivní a odmítají se učit.
Policie tato obvinění odmítla, přiznala ale, že některým žákům akademie chybí respekt a disciplína. Někteří z nich mají také nedostatečné znalosti němčiny, několik z nich bylo také v minulosti trestně stíhaných. Kořeny v zahraničí má podle policie z 1200 žáků berlínské policejní akademie asi 45 procent.
Předseda berlínských odborů DPG Pfalzgraf ve středu vyzval k přezkoumání kritérií k přijímání na policejní akademii. Vznesenými obviněními by se podle něj měli zabývat externí vyšetřovatelé.