Výstava o historii Václavského náměstí

Výstava o historii Václavského náměstí

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

O dětech z dětských domovů

Film sleduje časosběrnou metodou tři děti, které opustily „děcák“ a staví se na vlastní nohy. Lukáš chce být hiphoper, Simona plánuje jít na operaci změny pohlaví a Jarda by chtěl mít velkou rodinu. Měli stejnou startovní čáru, ale jejich cesty nabraly strmý a odlišný směr. Jak se sotva plnoletý člověk bez zkušenosti života v rodině dokáže zařadit do společnosti?

Sbohem děcáku
Česko, dokumentární, 2017, 92 min.
Film vstupuje do českých kin 23. listopadu 2017.

Výstava o historii Václavského náměstí

Na patnácti panelech s historickými i současnými fotografiemi Martina Frouze, kresbami a citacemi si diváci připomenou historii nejvýznamnějšího českého náměstí. Dozví se třeba, že po náměstí jezdily trolejbusy nebo kde lze najít kus středověkého opevnění. Součástí výstavy budou i plány na revitalizaci náměstí od architekta Jakuba Cíglera.

Výstava na Václavském náměstí v Praze probíhá do 29. prosince 2017.

Na patnácti panelech s historickými i současnými fotografiemi Martina Frouze, kresbami a citacemi si diváci připomenou historii nejvýznamnějšího českého náměstí. - Shutterstock

Politicky nekorektní pravda o USA

Je vtipný jako Borat, chytrý jako Woody Allen a neodbytný jako Michael Moore. Dílo izraelsko-amerického novináře a spisovatele Tuvii Tenenboma se konečně dostává i k českým čtenářům. Kniha je plná zábavných dialogů, pronikavých pozorování, krutých pravd a rozhodně není politicky korektní. Po jejím přečtení se už nebudete divit, proč v USA zvítězil Donald Trump.

Tuvia Tenenbom: Všechny jejich lži
Nakladatelství Zeď, 360 str.

O dvou ,,podivínech“

Hannah žije s matkou, českou imigrantkou, a bratrem v Innsbrucku. Jednou se vloupá do vily, kde žije osamělý Max – a od té doby se tam „vloupává“ pravidelně, aby zkoumala jeho chladný domov. Postupně se mezi nimi rozvine bezeslovná komunikace prostřednictvím předmětů, které oba přesouvají. Oba protagonisté se přitom objevují i v krátkometrážních filmech režisérky Terezy Kotyk.

Doma je tady
Rakousko/Česko, drama, 2016, 75 min.
Film bude k vidění v českých kinech od 23. listopadu 2017.

Od spolku? Nebo od žida?

Maryša otráví Vávru jedem nasypaným do kávy… Patrně málokdo netuší, jak zoufalá dívka, provdaná proti své vůli, skončí. Kdyby šlo o detektivku, byla by to potíž, ale naštěstí jsou i příběhy onačejší. Vrcholné dílo vesnického realismu a nevšedního jazyka – na to vemte jed.

Alois a Vilém Mrštíkové: Maryša
Činohra ND v Národním divadle, premiéry 23. a 24. listopadu.

Svědectví z mise Lékařů bez hranic

Na začátku roku 2017, kdy Jižní Súdán zasáhla vlna kritického nedostatku potravin, se vydal na misi Lékařů bez hranic chirurg Tomáš Šebek. Po zkušenostech s úrazovou chirurgií na Haiti a válečnou medicínou v Afghánistánu se ocitl v prostředí, kde má tradiční léčitel a jeho alternativní přístup k pacientovi daleko větší respekt než lékař vzdělaný na Západě.

Tomáš Šebek: Africká zima – V Jižním Súdánu s Lékaři bez hranic
Paseka, 288 str.

Britští The Horrors v Praze

The Horrors je anglická rocková skupina založená v roce 2005. Muzika čtyř britských hudebníků bývá klasifikovaná jako garážový rock, garážový punk nebo také gotický rock. Do Prahy přijíždí představit už své páté studiové album nazvané V, jež se stejně jako předchozí desky drželo v britské hitparádě UK TOP 40.

Kapela vystoupí v pražském Futurum Music Baru 29. listopadu 2017.

 

24. listopadu 2017