26 438 žádostí o azyl

Do Německa opět přichází více migrantů. V listopadu přes 17 500

26 438 žádostí o azyl
Do Německa opět přichází více migrantů. V listopadu přes 17 500

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Počet migrantů přicházejících do Německa se v listopadu proti předcházejícím dvěma měsícům opět zvýšil. Od srpna počet lidí, kteří v zemi hledají útočiště, přitom plynule klesal, informovalo v pátek německé ministerstvo vnitra. Spolková vláda v pátek také přijala zprávu o situaci migrantů v zemi. Podle ní žije lidí s cizím původem v Německu asi 17,2 milionu, což je 21 procent všech obyvatel země.

V listopadu německé úřady zaregistrovaly 17 556 nově příchozích migrantů. Nejvíce z nich doputovalo ze Sýrie, Eritreje, Afghánistánu a Iráku. V září a říjnu se počet nově příchozích držel kolem 15 000. V srpnu do Německa přišlo přes 18 000 lidí.

Celkem Spolkový úřad pro migraci a uprchlíky (BAMF) přijal v listopadu 26 438 žádostí o azyl. Řada migrantů žádost podává až po několika měsících pobytu v zemi. Nejčastěji o azyl žádali Syřané, následovaní Afghánci a Iráčany. Výrazně se ale v listopadu proti minulým měsícům opět zvýšil počet žadatelů z balkánských států. Albánie je na šestém a Srbsko na osmém místě v počtu žadatelů. Celkem obyvatelé zemí západního Balkánu požádali o azyl v 3079 případech.

Rodina migrantů v Německu - Foto: Shuttterstock.com

Poté, co loni velké množství žádostí o azyl téměř ochromilo činnost BAMF, dokázal úřad v listopadu opět zvýšit počet žádostí, o kterých rozhodl. Minulý měsíc jich bylo přes 86 000. Zhruba třetinu z nich BAMF zamítl. Nerozhodnutých v současnosti zůstává stále ještě 490 000 žádostí o azyl.

Podle zprávy vládní zmocněnkyně pro integraci Aydan Özoguzové žije v současnosti v Německu zhruba 17,2 milionu lidí s kořeny v zahraničí, což je asi o 1,8 milionu více než v roce 2014. Celkem tito lidé tvoří asi 21 procent obyvatel Německa. Zhruba polovina z nich má i německé občanství. Většina přistěhovalců pochází z Turecka, Polska či Ruska. Diskriminaci na pracovním trhu zažívají podle zprávy hlavně lidé s tureckými kořeny.

,