KULTURNÍ TIPY

Olga Havlová ve fotografiích

KULTURNÍ TIPY
Olga Havlová ve fotografiích

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Taje podnikání Andreje Babiše

Díky úspěšné sbírce na Startovači vstupuje do kin film o obdělávání půdy a péči o zemi. Autoři téměř tři roky sbírali materiál a zkoumali, jakými tématy žijí zemědělci a podnikatelé, jak čerpají dotace a proč pěstují některé plodiny více než jiné. Film se zaměřuje také na roli Andreje Babiše, důsledky jeho podnikání a politických aktivit.

Selský rozum
Česko, dokumentární, 2017, 73 minut.
Film je v tuzemských kinech k vidění od 9. srpna 2017.

foto - D1film

Olga Havlová ve fotografiích

Na pražský Žižkov se z Kutné Hory přestěhovala úspěšná výstava 33 fotografií první dámy České republiky. Výstava vznikla při příležitosti oslav 20. výročí založení Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové a už sedmým rokem putuje po muzeích, knihovnách, zámcích a jiných výstavních prostorách v Česku i na Slovenska.

Výstavu fotografií můžete navštívit do 22. srpna 2018 v pražském Atriu na Žižkově.

Olga Havlová. FOTO - Ondřej Němec / Výbor dobré vůle

Arcade Fire se snaží o návrat na vrchol

Americko-kanadská hudební skupina Arcade Fire vydala po čtyřech letech své páté studiové album. Je otázka, jestli s ním kapela, kterou v roce 2003 založili manželé Régine Chassagneová a Win Butler, naváže na úspěchy třetí desky The Suburbs. Za tu třeba získali Grammy za nejlepší album roku, ovšem následující Reflektor už tak příznivý ohlas neměl.

Arcade Fire: Everything Now, 2017, Sony Music.

Obal desky - Arcade Fire

Velkoformátová encyklopedie zvířat nejen pro děti

Animalium je velkoformátová výpravná a nádherně ilustrovaná publikace. Je to encyklopedie, kterou si rádi prohlédnou nejen děti, ale také dospělí. V tomto „muzeu“, které je otevřeno 365 dní v roce, najdete paletu téměř dvou set živočichů. Dozvíte se také, jak se živočišstvo vyvíjelo nebo jak vypadají zvířecí útroby.

Kolektiv autorů: Animalium
Albatros, 112 stran.

Sedmý ročník přehlídky Prague Pride

Už posedmé se v Praze koná týdenní LGBT festival Prague Pride. Organizátoři připravili přes 100 akcí, mezi nimiž nebudou chybět výstavy, koncerty, workshopy, divadelní představení, promítání filmů, přednášky i diskuse s důrazem na lesbickou, bisexuální a transgender tematiku, ale také na lidská práva.

Přehlídka Prague Pride probíhá na různých místech Prahy do 13. srpna 2017.

Divoká kanadská příroda v Praze

Výstava obrazů kanadské přírody Veroniky Holcové nabízí srovnání její „pre-kanadské“ a kanadské doby, ale i nové velkoformátové kresby a figurálními motivy. Styl malby, který autorka používá, je objevován postupně, během malířského procesu. Je propagátorkou českého umění a hlásí se k odkazu českého surrealismu, romantismu a symbolismu.

Výstava je k vidění do 22. září 2017 v pražské Galerii Villa Pellé.

autor - Veronika Holcová

Fiktivní svět bez terorismu?

Ve světě, kde neexistuje globální terorismus, má soukromý detektiv Joe nalézt autora brakových románů s hrdinou jménem Usáma bin Ládin. Joe během svého pátrání začíná pochybovat o tom, co je fikce a co realita. Autor v knize skvěle zkoumá podvědomí světa po 11. září a míchá prvky romanu noir, literatury faktu, alternativní historie i thrilleru.

Lavie Tidhar: Usáma
Argo, 336 stran.

Mladá hudební hvězda zahraje jizz jazz

Sedmadvacetiletý Kanaďan Mac DeMarco se po čtyřech letech vrací do Čech, a to rovnou jako hvězda těch největších festivalů Primavera nebo Coachella. Představí tu svůj pozitivní lo-fi indie sound a zahraje písně ze svého nejnovějšího třetího alba This Old Dog. Sám DeMarco přitom označuje vlastní hudební styl jako „jizz jazz“.

Mac DeMarco zahraje v pražské MeetFactory 13. srpna 2017.

 

10. srpna 2017