Spory v církvi: Kardinálové nedostali od papeže odpověď

Spory v církvi: Kardinálové nedostali od papeže odpověď

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Za velmi vážný skandál označil předseda jednoho z nejvyšších soudů římskokatolické církve otevřený dopis čtveřice kardinálů, kterým žádají papeže o vyjasnění jeho názoru na rozvedené. Kardinálové z Německa, Itálie a USA odpověď Františka na svůj původní dotaz nedostali, proto s ním vyšli nedávno na veřejnost.

„Co udělali, je velmi vážný skandál,“ řekl Pio Vito Pinto, děkan Římské roty, jednoho z nejvyšších soudů římskokatolické církve. „Kterou církev brání tito kardinálové? Papež je věrný učení Kristovu,“ dodal podle agentury DPA.

Kardinálové v září požádali dopisem Františka, aby vyjasnil několik částí svého dokumentu o rodině nazvaném Amoris Laetitia (Radost lásky). Podle kardinálů jsou nejednoznačné zejména pasáže týkající se rozvedených. Papeže se proto například zeptali, zda se svatého přijímání skutečně mohou ve výjimečných případech zúčastnit i rozvedení, kteří znovu uzavřeli manželství.

Papež František - Foto: Shutterstock.com

Když František kardinálům neodpověděl, napsali v listopadu otevřený dopis, aby o své iniciativě informovali „celý Boží lid“. Pod dopisem jsou podepsáni Walter Brandmüller a Joachim Meisner z Německa a dále Carlo Caffarra z Itálie a Raymond Burke z USA.

Žádný z německých kardinálů se podle DPA nechtěl ke kritice z Vatikánu vyjádřit.

 

,

2. prosince 2016