Vyhoštění v Německu

Berlín vyhostí dva islámské radikály narozené přistěhovalcům v Německu

Vyhoštění v Německu
Berlín vyhostí dva islámské radikály narozené přistěhovalcům v Německu

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete .

Echo Prime

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Německo vyhostí dva muže afrického původu, které úřady považují za islámské radikály, ačkoli se oba narodili již ve spolkové republice. Uvedl to ve středu zpravodajský server BBC, podle něhož to v Německu bude první takový případ. S deportací, kterou nařídil dolnosaský zemský ministr vnitra Boris Pistorius, již souhlasil soud. Pistorius předpokládá, že oba muži opustí Německo do poloviny dubna.

Policie sedmadvacetiletého Alžířana a dvaadvacetiletého Nigerijce zadržela počátkem února během razie v dolnosaském Göttingenu, u nich doma pak našla střelnou zbraň a vlajky teroristického hnutí Islámský stát (IS). Úřady dvojici nějaký čas vedly v patrnosti kvůli tomu, že se hlásila k radikální větvi salafistického islámu.

Prokuratura nicméně rozhodla, že není důvod Alžířana s Nigerijcem stíhat, protože sice oba o možném útoku hovořili, ale na žádném konkrétním činu se nedohodli. I tak je ale úřady označily za nebezpečné.

Ilustrační foto - FOTO: Shutterstock

Pistorius se proto rozhodl využít zákona o podmínkách pobytu v Německu, který umožňuje jednotlivým spolkových zemím nařídit okamžitou deportaci cizince, jestliže představuje hrozbu pro bezpečnost celého Německa. Právě takový postup je v Německu podle agentury DPA vůbec prvním uplatněním zmíněné zákonné možnosti.

Dvojice, která i přes narození v Německu vlastní občanství domovských států svých rodičů, se proti okamžité deportaci pokusila bránit a obrátila se na soud s žádostí o předběžnou právní ochranu. Soud ale v úterý jejich požadavky odmítl, čímž cestu pro vyhoštění otevřel. Podle Pistoriuse již německé úřady s Alžírskem a Nigérií dojednávají podmínky deportace, aby se mohla uskutečnit co nejdříve. Nigerijec s Alžířanem navíc budou mít doživotní zákaz vstupu do Německa.

,