Výstava bot módního návrháře

Výstava bot módního návrháře

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Nejnovější film Jana Svěráka

Osmiletý Eda Souček z Obecné školy se v době protektorátu stěhuje s rodiči z Prahy na venkov k příbuzným. Tady se musí přizpůsobit novému prostředí a také soužití pod jednou střechou s tetou nebo přísným dědečkem. Eda si kromě toho musí najít a obhájit své místo v místní klukovské partě, která je naprosto odlišná od té městské.

Po strništi bos
Česko/Slovensko/Dánsko, drama/komedie, 2017, 111 minut.
Film je k vidění v českých kinech od 17. srpna 2017.

30 let od požáru v dětském domově

Po třiceti letech od požáru v dětském domově Longrace někdo začne vraždit chovance, které kdysi krutě terorizoval ředitel Gordon Tallis. Jediný, kdo se řediteli, který při požáru zemřel, dokázal postavit, byl chladnokrevný Connor Laid. Inspektor Ray Drake nyní dělá všechno pro to, aby vraždění zastavil a aby nevyšlo najevo skutečné pozadí zločinu.

Mark Hill: Půlnoční kluk
Knižní klub, 440 stran.

Letná plná cirkusu

Prahu už počtrnácté oživí pestrý mezinárodní festival nového cirkusu a divadla. Své umění zde předvedou špičkoví artisté, žongléři, herci, mimové, tanečníci i muzikanti. Kromě tradičních tuzemských souborů v čele s Losers Cirque Company a Cirku La Putyka ve spolupráci s artisty ze Rwandy zde vystoupí kanadští vousáči z Cirque Alfonse či francouzsko-belgický soubor Collectif Malunés.

Festival Letní Letná se uskuteční v Letenském parku na Praze 7 od 17. srpna do 3. září 2017.

Trhání zubů jako pomsta

V 15 letech ukončí dětství pomocnice v zubařské ordinaci Velká francouzská revoluce. V den, kdy pařížská lůza vyplení královský palác, se rozhodne zasvětit život trestání všech nepravostí. Na zubařské křeslo se jí totiž dostávají prominentní postavy historie, a ona tak má příležitostí ke mstě za nevinné oběti fanatismu.

Franz-Olivier Giesbert: Trhačka zubů
Argo, 368 stran.

Výstava bot módního návrháře

Na obuvi Manola Blahnika, který má české kořeny, lze vypozorovat Kupkovo dílo nebo Velázquezův rukopis. Jeho boty v sobě mísí retrostyly z 20. století stejně jako rokokovou hravost. Blahnik se proslavil v době, kdy jeho boty začala obouvat lady Diana, Madonna nebo Kylie Minogue, ale také díky americkému seriálu Sex ve městě.

Výstava Manolo Blahnik – The Art of Shoes probíhá v pražském Museu Kampa do 12. listopadu 2017.

foto - goout.net

Žongléři a kejklíři na vlakovém nádraží

Mezinárodní festival nového cirkusu, žonglování, tance s ohněm a dalších forem současného pohybového umění nabízí návštěvníkům i možnost naučit se některé z cirkusových disciplín. Kromě samotných vystoupení budou připravené i workshopy, cirkusová a divadelní představení, promítání filmů, koncerty a večerní party.

Roztoč fest 2017 proběhne na pražském Nákladovém nádraží Žižkov od 18. do 20. srpna 2017.

www.goout.net

Krajina jako živá bytost?

Výstava obrazů Karolíny Rossi a Pavla Trnky představuje několik způsobů či teorií nahlížení na krajinu. Trnka se krajinu snaží vnímat jako živou bytost. To Rossi zkoumá, jak funguje lidská představivost ve chvíli, kdy něco známe pouze z jiných zdrojů a nemáme možnost se k věci sami fyzicky přiblížit. Příkladem může být Mariánský příkop v Tichém oceánu.

Výstava Theory of Vision je k vidění v pražské Pragovce do 24. srpna 2017.

Robbie Williams zahraje na letišti

Robbie Williams se v rámci turné ke svému 11. studiovému albu The Heavy Entertainment Show vrací po dvou letech do Prahy. Williams získal 17 cen Brit Awards – víc jich nemá nikdo. Šest z jeho alb se objevuje v první stovce nejprodávanějších desek v historii Velké Británie. Jako hosté zahrají legendární Erasure.

Robbie Williams vystoupí 19. srpna 2017 na letňanském letišti v Praze.

www.goout.net

 

17. srpna 2017