Trumpova řeč těla byla při setkání s Putinem úplně jiná, říkají experti
Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete
zde.
Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete .
Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat
zde.
Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.
Při setkání amerického prezidenta Donalda Trumpa s ruským prezidentem Vladimirem Putinem nedošlo na žádné agresivní nebo trapné třesení rukou, kterým je Trump pověstný. Naopak experti Trumpovu řeč těla v přítomnosti Putina označili za úplně odlišnou od chování, jež měl během setkání s dalšími světovými lídry, píše The Independent.
Na zveřejněném videu si lídři během prvního setkání v Hamburku třesou vřele rukou, americký prezident ale svůj ruský protějšek ještě poplácal po ruce. V porovnání s jeho předchozími podáními ruky se tentokrát Trump nenakláněl ani nepředváděl náznaky agrese. „Trump potřesení ruky inicioval a také se naklonil celým tělem – ne úplně jako úklon, ale jako nabídku k němu,“ tvrdí expertka na řeč těla Patti Woodová.
Podruhé si oba lídři potřásli rukou během společného fotografování, kdy se americký prezident zanořil zpět do křesla a zdržel se tahání Putinovy ruky k sobě. „Můžete vidět, že si Trump dává pozor,“ říká další expertka na řeč těla Lilian Glassová. „Nepřehání to s úsměvy a nenaklání se k Putinovi, spíše se odklání.“
První setkání s ruským prezidentem na summitu skupiny G20 proběhlo pod přísným dohledem veřejnosti, především kvůli nařčením, že se Moskva vměšovala do americké volby prezidenta a ovlivňovala výsledky. „Podle toho, co se říkalo, nechtěl Trump udělat na Američany špatný dojem, stejně jako na celý svět,“ dodala Glassová.
Trumpovo podivné třesení rukou na vlastní kůži zažili například japonský premiér Šinzó Abe nebo německá kancléřka Angela Merkelová. Podle psychologů se jedná o taktický krok k ukázání převahy.