Zpívající umělci

Zpívající umělci

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete .

Echo Prime

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Jung o aspektech mužství

Švýcarský psychiatr a psychoterapeut nevěděl, jak se vyrovnat s komplikovaným vztahem k vlastnímu otci. Ve své práci se proto mimo jiné zaměřil na problematiku muže, který se snaží získat vědomou nezávislost na silách reprezentovaných matkou. Kniha je výborem Jungových statí, přednášek, dopisů i rozhovorů s ním.

Carl Gustav Jung: Aspekty mužství
Nakladatelství Portál, 232 stran.

Dějiny porodnictví

Výstava nabízí pohled do historie asistence při porodech od individuální asistenční péče až po vznik zdravotnických porodnických institucí v Praze. Návštěvníky s vývojem porodnictví seznámí porodní bába Ludmila K. inspirovaná ženou, která na pražské univerzitě babický kurz v roce 1824 studovala.

Výstava je k vidění do 15. října 2017 v Muzeu hlavního města Prahy.

Všední život ruské básnířky

Román finské spisovatelky vypráví životní příběh ruské básnířky Mariny Cvětajevové a její dcery Ariadny Efronové na pozadí událostí po Říjnové revoluci. Cvětajevová byla celebrita a později vyděděnkyně moskevských uměleckých kruhů, kterou semlela ideologická mašinerie Sovětského svazu.

Riikka Pelo: Náš všední život
Nakladatelství Kniha Zlín, 454 str.

Sexuální násilí na Balkáně

Ve vlaku se prostitutka Marika, která v sebeobraně zabije svého klienta, setká s Janou, jež se po letech vydává na chatu uprostřed lesů. Ženy spolu stráví tři dny, během nichž se potýkají se vzájemnou nedůvěrou i vlastní minulostí. Psychologické drama řeší důsledky sexuálního násilí a utrpení žen na Balkáně.

Tři dny v září
Makedonie / Kosovo, 2015, 90 minut, drama
V kinech od 4. května 2017.

Z filmu Tři dny v září - Balkanfilm

Přehlídka filmů tchajwanského režiséra

Hou Hsiao-hsien, držitel ceny za nejlepší režii z Cannes, se narodil v Číně, ale brzy se s rodiči přestěhoval na Tchaj-wan. Ve svých filmech, které minimálně zatěžuje mluveným slovem, se zabývá otázkami národní, kulturní i politické identity a ptá se v nich, co to znamená být Tchajwanec nebo jaký je osud čínské kultury.

Přehlídka filmů Hou Hsiao-hisena v pražském kinu Ponrepo probíhá do 10. května 2017.

Režisér Hou Hsiao-hsien - Yao Hung-I

Jsme cizinci. Tady i tam

Mladý švédský umělec Jakub Šimčík původem z Čech, který odtud s rodinou emigroval, se ve své tvorbě zabývá hledáním identity. V brněnské Galerii G99 představí tři videoinstalace propojené tématem migrační historie své rodiny, doplněné o fotografie a další dokumentační materiál.

Výstava je k vidění do 11. června 2017 v Domě umění města Brna.

Zpívající umělci

Kapela Finský barok ve skutečnosti neexistuje. Uskupení kolem umělců Františka Skály a Jiřího Černického se samo charakterizuje jako alternativa k hudbě a má kořeny hluboko v českém undergroundu. Na žádném vystoupení této hudební performance nechybí nadsázka a legrace.

Koncert se uskuteční 10. května 2017 v Divadle Archa v Praze.

Finský barok - www.frantaskala.com

Islandská elektronika a saxofon

Islandská indie elektronická kapela Vök, založená v roce 2013, bývá přirovnávána k známějším The XX. Pro hudbu Vök je typická kombinace hlasu zpěvačky Margrét, chladné elektroniky, kytar a především neobvyklého použití saxofonu. V Česku zahrají podruhé, aby tu představili svoje třetí album.

Kapela Vök zahraje 11. května 2017 v pražském Paláci Akropolis.

4. května 2017