Rockoví experimentátoři ze San Franciska

Rockoví experimentátoři ze San Franciska

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Tom Cruise to hraje na všechny strany

Dopravní pilot vnitrostátních letů kývne na nabídku agenta CIA, aby pilotoval pod záštitou tajných služeb. Z přeletů nad základnami kolumbijských narkobaronů pořizuje fotky, které slouží pro boj s drogovými kartely. Jenže proč létat naprázdno, když se můžete spojit i s protistranou a kromě fotek pro CIA vozit do Ameriky i drogy?

Barry Seal: Nebeský gauner
USA, krimi/thriller/životopisný, 2017, 114 minut.
V českých kinech od 24. srpna 2017.

Rockoví experimentátoři ze San Franciska

Rockoví experimentátoři Deerhoof konečně představí svoji novou desku The Magic. Deerhoof se už od svých začátků v roce 1994 vyhýbají běžným hudebním stylům. Jejich desky jsou díky kombinaci hudebních samouků a výborných muzikantů a kontrastu hlasitého bubeníka a drobné tiché japonské zpěvačky plné hravosti.

Koncert skupiny Deerhoof se uskuteční v pražském prostoru Underdogs’ 25. srpna 2017.

DEERHOOF - www.goout.net

Kniha a výstava o vilách v Bubenči

Kniha představuje sondu do urbánního prostoru Praha-Bubeneč. Na 64 vilách ukazuje, o jak výjimečnou enklávu v městské aglomeraci se jedná. Popisuje například Lannovu vilu postavenou v italském duchu, Suchardovu vilu od Jana Kotěry nebo Koulovu vilu. Současně s vydáním knihy bude v Galerie Skleňák zahájena stejnojmenná výstava.

Kolektiv autorů: Slavné vily Prahy 6 – Bubeneč
Foibos, 280 stran.

Hudební festival na kraji Šumavy

Na okraji Šumavy proběhne první ročník festivalu, který představí tuzemské i zahraniční hudebníky s tvorbou na rozhraní lidové hudby, jazzu a vážné hudby. Vystoupí třeba irský Garth Knox se svým Saltarello Quartet, Nils Økland Ensemble z Norska a Francie nebo Maya Homburger a Barry Guy ze Švýcarska a Velké Británie.

První ročník Mezinárodního hudebního festivalu Dobršská brána proběhne ve dnech 25.–26. srpna 2017 v jihočeské Dobrši.

Kamion plný mrtvých imigrantů

Čtvrtý díl série čínských thrillerů se zabývá vyšetřováním případu z jižního Texasu, kde je nalezen chladicí vůz plný mrtvých Číňanů. Peking do Washingtonu vysílá svého detektiva, který díky spolupráci s americkou patoložkou zjistí, že imigranti byli přenašeči smrticího nákladu. Zneškodnit musí ještě biologickou časovanou bombu.

Peter May: Hadohlavec
Host, 344 stran.

Dvoudenní festival na Štvanici

Soundfeer Summer Festival se po deseti letech existence letos uskuteční nově v Praze. Na ostrově Štvanice pořadatelé ozvučí tři stage – bývalý disco club Face2Face, prostor před Vilou Štvanice a samotnou vilu. Zahraje zde brazilská DJ Joyce Muniz nebo britské duo Atomic Hooligan, které má za sebou účast na festivalu Glastonbury.

SOUNDFEER Summer Festival 2017 proběhne na pražském ostrově Štvanice od 25. do 26. srpna 2017.

Americká básnířka o světě mrtvých

Držitelka Pulitzerovy ceny Louise Glücková patří mezi nejvýznamnější současné americké básníky. Její sbírka Noc věrnosti a ctnosti z roku 2014 konečně vychází i v českém překladu. Jedná se o propojené příběhy napsané volným veršem a zdánlivě prostým jazykem, jež sice vycházejí z autorčina života, ale mají mnohem obecnější dopad.

Louise Glücková: Noc věrnosti a ctnosti
Argo, 100 stran.

Lubomír Typlt v kruhu

Lubomír Typlt, který proslul hlavně malbami syrových figur, se nyní ve své tvorbě vrací k objektům s využitím barev. Do centra expozice nazvané 370° kruhu postavil instalaci kola s deštníky „Convoy“, o níž říká, že pro ni našel inspiraci díky sérii obrazů dívek, kterým rval vítr deštníky z rukou.

Výstava maleb Lubomíra Typlta: 370° kruhu je k vidění do 19. září 2017 v pražské DSC Gallery.

Malba Lubomíra Typlta - DSC Gallery

 

24. srpna 2017