Kauza Brady

Klaus ml. o Hermanovi: Uvěřím mu jedině jeho sudetoněmecký pozdrav

Kauza Brady
Klaus ml. o Hermanovi: Uvěřím mu jedině jeho sudetoněmecký pozdrav

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Zatímco ODS se jako strana postavila v kauze Brady poměrně jednoznačně proti prezidentu Miloši Zemanovi, její výrazný politik Václav Klaus ml. má na kauzu možná poněkud jiný názor. Na svém profilu na sociální síti Facebook uveřejnil post, kde píše, že ministru kultury Danielu Hermanovi neuvěří ani pozdrav, jedině ten sudetoněmecký.

Pondělní komentář, ve kterém se Klaus ml. zamýšlí nad významem slova motivace, která ho donutila vystudovat, doprovodil komentářem, ve kterém se otřel do ministra kultury Hermana. „Ministru Hermanovi nevěřím ani pozdrav (maximálně ten na Sudetoněmeckých srazech), tak jsem s dovolením kauzu týdne vynechal a věnuji se trvalejšími jevu v dnešním komentáři,“ uveřejnil Klaus ml. Ministr Herman v současné době plní přední strany novin v kauze neudělení státním vyznamenání jeho strýci Jiřímu Bradymu.

Postavil se tak proti ministrovi na rozdíl od většiny svých kolegů v ODS, kteří podpořili Hermana a na udělení státních vyznamenání nepůjdou. Sám Klaus ml. se na udělení vyznamenání také nechystá. Ovšem z jiných důvodů. Podle svého dalšího statusu na Facebooku bude trávit víkend se svou dcerou v Krkonoších.

Syn bývalého prezidenta republiky tak připomněl Hermanovo vystoupení na sudetoněmeckém sjezdu z května letošního roku. Vystoupil na něm jako vůbec první člen české vlády a jeho přítomnost sklidila hlasitý potlesk od tisíců přítomných lidí. Nadšení přítomných ještě zesílilo, když Herman začal projev v němčině se slovy „milí krajané“.

Václav Klaus ml. je znám pro své nevybíravé komentáře. Člen expertního týmu předsedy ODS pro školství se například vyjádřil, že by nejraději zrušil Senát i kraje.

, ls

26. října 2016