Přístup k osobním údajům ve smartphonu dává 28 % Evropanů. Nejvíce se nechají šmírovat Češi
Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete
zde.
Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete .
Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat
zde.
Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.
Obyvatelé Evropské unie si při používání chytrých telefonů příliš nechrání své osobní údaje. Nejhůře jsou na tom obyvatelé České republiky, ukázal průzkum evropského statistického úřadu Eurostat. Loni používalo v EU chytrý telefon pro soukromé účely 75 procent populace ve věku 16 až 74 let. Z průzkumu vyplynulo, že 28 procent těchto lidí při používání či instalaci aplikace v přístroji nikdy neomezuje nebo neodmítá přístup k osobním údajům. Nejhůře jsou na tom Češi, kde přístup k osobním údajům neodmítá až 67 procent uživatelů.
Zhruba sedm procent uživatelů chytrých telefonů pak vůbec neví, že je možné omezit nebo odmítnout přístup k osobním údajům při používání nebo instalaci aplikace. Méně než polovina (43 procent) uvádí, že má ve svém telefonu bezpečnostní systém automaticky poskytnutý operačním systémem ve svém telefonu. Dalších 15 procent má jiný bezpečnostní systém.
Nejlépe si své osobní údaje chrání Francouzi, kde pouze deset procent uživatelů neomezuje přístup ke svým údajům. Následuje Německo s 16 procenty a Nizozemsko a Lucembursko se 17 procenty.
Kromě Česka si málo chrání své osobní údaje také obyvatelé Bulharska, Kypru a Británie. V Bulharsku neodmítá přístup ke svým údajům 49 procent uživatelů a na Kypru a v Británii 43 procent.