Prasečí hlava a kříže. Němci protestují proti stavbě nové mešity
Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete
zde.
Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete .
Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat
zde.
Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.
V německém Erfurtu skupina aktivistů protestuje proti stavbě muslimské mešity. Na pozemku, kde se má stavět, byly už v březnu vztyčeny vysoké dřevěné křesťanské kříže. Nyní se zde objevila i hlava a vnitřnosti z mrtvého prasete, píše Der Spiegel.
Na dřevěných kůlech se o víkendu objevila prasečí hlava a další vnitřnosti z mrtvého zvířete. Muslimové považují prase za nečisté a vepřové maso nekonzumují. I proto vzbudil tento čin velký mediální ohlas. Kdo byl strůjcem tohoto činu, se ale neví. Němečtí policisté již zahájili vyšetřování.
Grässlicher Anschlag: Moschee-Gegner haben auf dem Baugelände der geplanten Moschee in Erfurt Schweineköpf auf Holzpflöcke gespießt. pic.twitter.com/IERNbvFvTn
— Suleman Malik (@sulemannmalik) May 29, 2017
Stavba muslimské mešity v Erfurtu, o níž usiluje muslimské sdružení Ahmadiyya, se nelíbí zejména skupině obyvatel „Bürger für Erfurt“ (Občané pro Erfurt), kterou podporuje i saská organizace „Ein Prozent“ (jedno procento). Občané pro Erfurt pořádali již několik protestů a nespokojenost se záměrem stavby mešity vyjadřují i na Facebooku.
V polovině května proběhla v Erfurtu demonstrace proti plánované stavbě. V centru města před tamní katedrálou protestovalo asi 700 lidí. Akci organizovala strana Alternative für Deutschland (Alternativa pro Německo).
V březnu tohoto roku vyrostl na louce, kde se má mešita stavět, velký desetimetrový dřevěný kříž, k němuž se následně přidaly další, které už ale nejsou tak vysoké. V uplynulém roce přišlo do Německa více než 1,1 migrantů, většina z nich muslimů.
Und ich dachte tatsächlich, die Zeit der Kreuzzüge sei vorbei... so viel zum Missbrauch religiöser Symbolik gegen den #Moscheebau #Erfurt pic.twitter.com/Kh3qRNOcdk
— AstridRothe-Beinlich (@Astrid_RB) 6. března 2017