‚Muslimové jsou teroristé.‘ Restauratér vyhodil ženy v hidžábu

‚Muslimové jsou teroristé.‘ Restauratér vyhodil ženy v hidžábu

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Další skandál kvůli islámu má za sebou Francie. Dvě muslimky se zahalenými vlasy se vydaly na večeři do restaurace na pařížském předměstí. Jejich přítomnost se však nelíbila majiteli podniku, který je rázně vyzval k odchodu. Všichni muslimové jsou podle něj totiž teroristi a jako takoví nemají prý v jeho restauraci co dělat.

Celý incident se odehrál v restauraci Le Cenacle v sobotu večer. Právě do tohoto podniku zamířila dvojice muslimských žen, v souladu se svou vírou pečlivě zahalených do hidžábu. Poklidné večeře se však dámy nedočkaly, okamžitě po objednávce pití se na ně totiž vyřítil rozčilený majitel restaurace, který ze sebe začal chrlit proud xenofobních poznámek. V tom momentě ovšem jedna z žen začala celou hádku natáčet na mobilní telefon.

 

„Nechceme, aby nás obsluhoval rasista,“ snažila se zpočátku bránit jedna z muslimek. „Rasisté alespoň nezabíjí lidi,“ opáčil ji však majitel restaurace. „Nechci u sebe lidi, jako jste vy. Tečka,“ dodal navíc důrazně. „Rasisté jako já nikam nedávají bomby a nezabíjí tím lidi,“ zopakoval pak ještě jednou.

Přestože se ženy ještě pokusily přesvědčit majitele restaurace o tom, že ne každý muslim musí být nutně vraždící monstrum, příliš se svou snahou neuspěly. Rozlícený muž jim připomněl, že nedávnou vraždu kněze, k níž došlo na konci srpna poblíž francouzského Rouenu, měli na svědomí radikální islamisté. „Všichni muslimové jsou teroristi. V téhle větě je obsažené úplně vše, analyzujte si to,“ vyzval návštěvnice svého podniku.

Rozčílený majitel restaurace vyzývá muslimky k odchodu. - Foto: Printscreen/youtube.com Verdant Servant

Ještě před odchodem se obě muslimky snažily svému oponentovi vysvětlit, že zákaz vstupu pro muslimy by měl být někde náležitě uveden. „No tak teď jsem vám ho tu uvedl, když jsem to celé vysvětloval,“ ukončil muž hádku a vyprovodil obě ženy ven ze své restaurace.

Autorka videa své dílo následně zveřejnila na sociálních sítích, kde se stalo okamžitým hitem. Skupinku rozzlobených Francouzů dokonce inspirovalo k tomu, aby si celou záležitost šli vyříkat přímo s majitelem restaurace. Ten se jim také v neděli přímo před svým podnikem za celou událost omluvil, odpuštění však prý rozhodně nehodlá žádat od dotčených žen.

 

Kvůli obavám o svou bezpečnost se navíc majitel restaurace odstěhoval společně se svou rodinou z domu a v současné době přebývá podle Le Parisien na neznámém místě. Ani tam se však zřejmě nevyhne vyšetřování, k jehož spuštění už dala podnět i ministryně pro ženská práva Laurence Rossignolová.

Napětí ve francouzské společnosti vyostřil v poslední době zejména zákaz takzvaných burkin, tedy plavek zahalujících celé tělo. Nošení takových plavek už ve Francii na svých plážích zakázaly skoro tři desítky pobřežních měst a obcí. Francouzský správní soud však pozastavil platnost zákazu ve městě Villeneuve-Loubet. Je možné, že se případ stane precedentem pro další města, mnozí starostové už ale prohlásili, že zákaz navzdory soudnímu rozhodnutí odvolávat nebudou.

29. srpna 2016