degradace prezidenta

Halík: Zeman volby nejspíš prohraje. Může za to alkohol

degradace prezidenta
Halík: Zeman volby nejspíš prohraje. Může za to alkohol

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Český kněz a filozof Tomáš Halík se v rozhovoru pro Seznam.cz rozpovídal o prezidentovi Milošovi Zemanovi. Podle Halíka Zeman volby téměř jistě prohraje. Sám Zeman navíc podle něj kandidovat ani nechce, ale je do toho tlačen mocnostmi, které chtějí mít svého trojského koně v EU a NATO. 

„U Zemana hraje velkou roli alkohol. Tyto volby velmi pravděpodobně prohraje. Odehrává se tam smutný rozpad. A to si uvědomuje i část lidí, kteří ho minule volili. I když to tvrdé jádro, které odhaduju tak na deset procent, ho bude volit, i kdyby dělal pod sebe,“ řekl Halík.

Zmínil také důvody, proč se sám rozhodl nekandidovat na prezidenta. „Musel bych asi říkat věci, které by byly proti mému svědomí, abych se zalíbil veřejnosti.“ V prezidentské volbě tak místo sebe podpoří Jiřího Drahoše.

Podle Halíka Zeman volby téměř jistě prohraje. Sám Zeman navíc podle něj kandidovat ani nechce, ale je do toho tlačen mocnostmi, které chtějí mít svého trojského koně v EU a NA - FOTO: Jan Zatorsky

Český teolog, kněz a filozof Tomáš Halík je mimo jiné držitelem prestižní Templetonovy ceny označované jako „duchovní Nobelova cena“. Jeho práce byly přeloženy do 18 jazyků a získaly řadu ocenění. Je mezi nimi i cena za nejlepší teologickou knihu Evropy let 2009 a 2010 od Evropské společnosti pro katolickou teologii, již dostal soubor esejů Vzdáleným nablízku, který je věnován dialogu víry a ateismu. 

Za svou knihu Chci, abys byl (I Want You To Be), věnovanou tématu lásky především z teologického pohledu, získal nedávno na výročním zasedání Asociace amerických knihoven v Chicagu zlatou medaili a titul Kniha roku v oboru filozofie. 

, mh

11. července 2017