Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Předplatné můžete objednat zde.

Echo Prime

Do druhého kola senátních voleb v obvodu Praha 9 postoupili senátor David Smoljak (STAN) a Eduard Stehlík (za ODS). Smoljak má nyní 42,7 procenta hlasů, druhý Stehlík má 30,23 procenta hlasů. V Praze 5 postoupili Michael Žantovský (za TOP 09) s 39,67 % a dosavadní senátor Václav Láska (SEN 21), který získal 37, 19 %. Druhé kolo se koná za týden.

V roce 2014 zvítězila v Praze 9 Zuzana Baudyšová (za ANO). Ve druhém kole získala 62,53 procenta hlasů. Druhý skončil Tomáš Kladívko (ODS).

Do druhého kola senátních voleb v obvodu Praha 1 podle postoupili Miroslava Němcová (ODS) a senátor Václav Hampl (za KDU-ČSL). Němcová má nyní 48,43 procenta hlasů, druhý Hampl má 20,47 procenta hlasů. Druhé kolo se koná za týden. Voleb se zúčastnilo přibližně 38,53 procenta voličů, o hlasy usilovalo osm kandidátů.

Podle Němcové není možné i přes velký náskok brát druhé kolo voleb pouze jako formalitu. „Formalita to není nikdy. Žádný závod, když to vezmu sportovní terminologií, není formalitou a žádný správný sportovec nikdy neřekne, že už má vyhráno a naopak zmobilizuje všechny síly, aby skutečně do té cílové rovinky doběhl. Já tam ale bez té podpory hlasů a voličů nedoběhnu, tak moc prosím, aby mě podpořili,“ řekla Němcová poté, co bylo jasné, že s Hamplem do druhého kola postoupí.