NOVOROČNÍ OBĚD

Zeman a Kubera ‚vyudili‘ Vondráčka. Během novoročního oběda prý vykouřili téměř krabičku

NOVOROČNÍ OBĚD
Zeman a Kubera ‚vyudili‘ Vondráčka. Během novoročního oběda prý vykouřili téměř krabičku

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Jako v kuřárně si zřejmě musel připadat předseda sněmovny Radek Vondráček (ANO) při středečním obědě tří nejvyšších ústavních činitelů u prezidenta Miloše Zemana na Hradě. Vášnivý kuřák, předseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS) novinářům prozradil, že vykouřil skoro krabičku cigaret a prezident patrně přibližně stejný počet. Vondráček uvedl, že si i vzhledem ke svému původu připadal jako moravské uzené.

Navzdory tomu Vondráček setkání vnímá jako přátelské a neformální. „Já jsem říkal: příjemně strávené dvě hodiny pasivního kouření s panem Kuberou a s panem prezidentem,“ řekl novinářům předseda dolní komory, bývalý „společenský kuřák“. Kubera potom, co nahlédl do krabičky cigaret, vypočítal, že cigaret vykouřil 16. „Nevím u pana prezidenta, ale kouřil stejně. Samozřejmě pan předseda sněmovny úpěl,“ poznamenal šéf Senátu.

Obědové menu tvořila pražská šunka od kosti s čerstvým křenem, telecí medailonky s omáčkou z hříbků, variace domácích knedlíků, čokoládová zmrzlina, káva, čaj, portské a hruškovice.

Předsedové obou parlamentních komor dostali od prezidenta knihu o lánské oboře. „Zrovna možná byste hned mohli spekulovat, proč o lánské oboře, když je tam nějaký problém. Ale to s tím opravdu nesouvisí,“ podotklKubera. Vondráčka zaujaly fotografie v knize a protože v oboře nikdy nebyl, knihu chápe jako pozvánku. Zakázky Lesní správy Lány vyšetřuje policie.

Tři nejvyšší ustavní činitelé hovořili například o příští schůzce ústavních činitelů o koordinaci zahraniční politiky, která se uskuteční koncem ledna, o brexitu i o dalších tématech, k nimž aktuálně patřilo i výročí sebeupálení Jana Palacha. Vondráček uvedl, že má na Palachův čin jiný pohled nežKubera, který je na rozdíl od předsedy dolní komory pamětníkem této události. „Je to zajímavá debata, když se baví ty generace mezi sebou, co vlastně pro koho jak a co znamená,“ podotkl. Prezident se k tématu podle Vondráčka vyjadřoval minimálně.

,