Výběr mýtného systému

Politici jsou v hodnocení kauzy mýto opatrní

Výběr mýtného systému
Politici jsou v hodnocení kauzy mýto opatrní

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Kauzu policejního prověřování veřejných zakázek, kterými se zabýval Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) a v níž figuruje druhý nejmocnější muž vládního hnutí ANO Jaroslav Faltýnek, hodnotí zatím politici velmi opatrně. Místopředseda vlády a ministr životního prostřední Richard Brabec (ANO) opatrně naznačuje, že by se kauza mohla dostat na jednání koaliční rady. Ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček říká „počkejme“. Nejostřeji se z hnutí ANO zatím ozval exministr spravedlnosti Robert Pelikán (za ANO). ÚOHS nepracuje pod vedením Rafaje, jak by měl, uvedl.

Předsedu antimonopolního úřadu jmenuje a odvolává prezident na návrh vlády. Místopředseda vládního hnutí ANO, vicepremiér a ministr životního prostředí Richard Brabec řekl, že o kauze zatím ministři nejednali, a poznamenal, že hlavní je vyšetřování orgánů činných v trestním řízení. Vláda se na pravidelném jednání sejde v pondělí, kdy se ze zahraničí vrátí i premiér Andrej Babiš (ANO). Podle Brabce by situace mohla být také naplní případného koaličního jednání.

Počkáme, avizuje člen vlády a předseda ČSSD Jan Hamáček. „O věci mám tak málo informací, že nemůžeme říkat, jaký bude další vývoj. Počkáme,“ sdělil vicepremiér, ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček. Uvedl, že jde o živou kauzu a informační exkluzivitu má Vrchní státní zastupitelství v Olomouci.

Ke kauze se vyjádřil i někdejší ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL). „Upozorňoval jsem na pochybnosti Min. dopravy v otázce mýtného systému a výběru nového provozovatele v posledních letech. Jsem zvědav k jakým výsledkům vyšetřovatelé dojdou. Je smutné, že si tento systém mohl provozovat sám stát a pan ministr to odmítl,“ uvedl na Twitteru.

, ,