Změny v ODS?

Nabídku od Klause ml. jsem dostala, říká poslankyně ODS Majerová Zahradníková

Změny v ODS?
Nabídku od Klause ml. jsem dostala, říká poslankyně ODS Majerová Zahradníková

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Poslankyně Zuzana Majerová Zahradníková (ODS), která avizovala odchod z klubu ODS, dostala nabídku od Václava Klause ml. Ten zakládá novou stranu. Poslankyně to řekla deníku Echo24. Jde o první oficiálně potvrzené jméno politika, kterému Klaus ml. nabídl spolupráci poté, co byl vyloučen ze strany a oznámil, že založí vlastní stranu.

„Nabídku od Václava Klause ml. jsem dostala. Nyní s kolegy z regionu proberu své setrvání v ODS. Pak se rozhodnu,“ řekla poslankyně deníku Echo24.

Ukončení členství v klubu ODS oznámila včera v Televizi Nova s tím, že nesouhlasí s odvoláním Klause ml. ze školského výboru. „Ukončení členství v klubu ODS oznámím předsedovi klubu dopisem po Velikonocích,“ dodala Zuzana Majerová Zahradníková.

Podle předsedy ODS Petra Fialy nebude odchod poslankyně následovat žádný další člen frakce.

Poslankyně ve středu uvedla, že je pro ni velice těžké koexistovat s kolegy v klubu, kteří nechápou její rozhodnutí. Na dotaz, zda zvažuje, či je rozhodnuta odejít z klubu, odpověděla: „Když to takhle postavíte, ano jsme rozhodnutá.“

Předsednictví školského výboru připadlo ODS na základě povolebních dohod ve Sněmovně. Protože neprosadila výměnu Klause v čele výboru za stranického místopředsedu Martina Baxu, ve středu navrhla Klausovo odvolání z výboru, Sněmovna místo něho zvolila nového nominanta občanských demokratů Karla Krejzu. Vedení ODS vyloučilo Klause ml. ze strany v polovině března, protože podle její výkonné rady „svým jednáním a vystupováním dlouhodobě poškozoval dobré jméno ODS“. Občanští demokraté připomínali jeho zpochybňování české armádní mise v Afghánistánu nebo podporu kandidátovi SPD Ladislavu Jaklovi před loňskými senátními volbami. Klaus nedávno informoval, že hodlá po evropských volbách představit novou politickou formaci.