Kdeže Mohammedové či Džamily. Šampiony porodnosti migrantů v Británii jsou Poláci

Kdeže Mohammedové či Džamily. Šampiony porodnosti migrantů v Británii jsou Poláci

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete .

Echo Prime

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Skoro 30 procent dětí, které loni přišly na svět v Británii, se narodily matkám nepocházejícím ze Spojeného království, což je nejvíce od roku 1969, odkdy se tyto statistiky vedou. První místo mezi matkami-migrantkami opět obsadily Polky, Poláci jako otcové skončili na druhé příčce, uvedla polská zpravodajská televize TVN 24 s odvoláním na údaje britských úřadů. Podle odhadů v Británii žije více než milion Polek a Poláků.

Loni Britky porodily 486.417 dětí, dalších 192.651 pak matky nepocházející z ostrovů. "V této kategorii vedou Polky, představující 10,8 procenta zahraničních matek dětí narozených v království. Polky porodily 20.779 dětí," uvedla stanice. "Od vstupu Polska do Evropské unie v roce 2004 emigrantky od Visly postupně stoupaly po příčkách tohoto žebříčku. V roce 2007 poskočily na třetí místo, v roce 2008 na druhé a v roce 2010 na nejvyšší příčku, na kterém jsou dodnes," zdůraznila.

V přehledu údajů o zahraničních matkách v britských porodnicích za Polkami následovaly Pákistánky a Rumunky.

"Pokud jde o otce, jsme na druhém místě. Polské otce má 15.610 britských novorozenců. První místo patří Pákistáncům, třetí Indům," dodala TVN 24.

Polská média si již před lety povšimla, že Polky žijící v Británii rodí v průměru více dětí než jejich krajanky ve vlasti. Podle údajů z počátku této dekády v Polsku na jednu ženu ve věku od 15 do 49 let v průměru připadalo 1,4 dítěte, zatímco v Británii 2,5 dítěte na jednu Polku. Tyto údaje tehdy sloužily i jako argument, že rodinná politika vlády ve Varšavě je špatná.

,