Zmizel u Matterhornu

Pátrání po miliardáři: šance na přežití klesá, rodina se vzdala naděje

Zmizel u Matterhornu
Pátrání po miliardáři: šance na přežití klesá, rodina se vzdala naděje

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Rodina německého miliardáře Karla-Erivana Hauba, který v sobotu zmizel v oblasti alpského štítu Matterhorn, se už vzdala naděje na jeho záchranu. Podle agentury AP to v pátek oznámila prostřednictvím skupiny Tengelmann, jejímž je Haub výkonným ředitelem. Agentura DPA přitom předtím informovala, že švýcarští záchranáři obnovili pátrání po Haubovi poté, co museli ve čtvrtek kvůli nepříznivému počasí záchranné akce přerušit. Naděje, že Hauba najdou živého, je i podle DPA prakticky nulová.

Haub je výkonným ředitelem skupiny Tengelmann, do které patří třeba i hobbymarkety OBI či prodejny textilu KiK. Pohřešován je od soboty, kdy coby vášnivý skialpinista vyrazil sám do hor na lyže.

Tengelmann v pátek jménem rodiny uvedla, že už není naděje na Haubovu záchranu po týdnu „v extrémních klimatických podmínkách ledovcové oblasti“. Záchranáři po něm pátrali několik dní v rozsáhlé oblasti pod vrcholem hory Matterhorn na italské i švýcarské straně hranice.

„Hned vyrážíme s vrtulníky a pátracími skupinami,“ hlásil ještě v pátek ráno agentuře DPA šéf záchranářů z Zermattu Anjan Truffer. Oblast, kterou prohledává zhruba dvacítka záchranářů, má 240 čtverečních kilometrů.

Šance najít 58letého Hauba živého jsou podle DPA prakticky nulové. Ve středu hlavní zdravotník zermattských záchranářů hovořil o „minimální“ šanci. Podle něj se dá s dobrým vybavením přežít v oblasti, ve které se Haub ztratil, několik dní. Miliardář ale měl jen lehké sportovní oblečení a větrovku.

Do skupiny Tengelmann patří mimo jiné hobbymarkety OBI či prodejny textilu KiK, které působí také v Česku. Kdysi skupina vlastnila také diskontní řetězec Plus. Karl-Erivan Haub převzal v roce 2000 vedení rodinného podniku po svém otci Erivanovi, který zemřel letos v březnu.

Podle časopisu Wirtschaft je Tengelmann v první desítce největších rodinných podniků Německa. Časopis Manager-Magazin v loňském roce majetek rodiny Haubových odhadl na 4,2 miliardy eur (106 miliard korun). Podle časopisu Forbes patří k nejbohatším rodinám na světě.

 

,

13. dubna 2018