Zrzavý, Skoumal a Žižkov

Zrzavý, Skoumal a Žižkov

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Příběh ztracené holčičky

Závěrečný díl celosvětově úspěšné tetralogie Geniální přítelkyně je románem o zralosti, o stáří, o kořenech a vykořeněnosti, o (ne)zmoudření a (ne)smíření. Privátní osudy se zde opět přirozeně proplétají s historií mladé Italské republiky, která přišla na svět po referendu v roce 1946.

Elena Ferrante: Příběh ztracené holčičky. Prostor, 424 str.

Divočina za našimi dveřmi

Jen kousek za našimi humny se odehrávají každodenní dramata zvířat a rostlin, jimiž jsme fascinováni ve filmech z exotických koutů naší planety. Bažiny, pralesy, pouště, stepi či džungle velkoměsta, to všechno najdeme i u nás. Česká příroda je přitom pestrá jako málokde na světě. Filmový štáb se vydává na roční dobrodružnou expedici, aby prozkoumal planetu Česko.

Planeta Česko, ČR, dokumentární, 81 min. V kinech od 22. března.

Na okraji trpěného

K nedožitým 80. narozeninám Petra Skoumala ( 2014) vychází CD s jeho písněmi, suvenýr pro pamětníky, kteří na Vodňanského a Skoumala rádi chodili a ve svých diskotékách chránili jako oko v hlavě, co smělo vyjít v 70. letech na deskách. Nápadité melodie a osobité texty i jejich nezapomenutelná interpretace pomáhaly přežít normalizační marasmus.

Petr Skoumal & Jan Vodňanský: Všechno je proměnlivé. Zakázané koncerty 1974–1981. Supraphon 2018.

Jan Zrzavý na Kampě

Byl živou legendou, když si vykračoval s hůlkou a baretem po zámeckých schodech ke svému ateliéru. Výstava Jana Zrzavého se soustředí na nejdůležitější okruhy autorova díla. Od raných, radostných a expresivních kreseb přes stylizované převážně ženské figury, náboženské motivy až po krajiny z Bretaně i Čech, Ostravska i Benátek.

Výstava je k vidění v Museu Kampa od 24. března do 1. července 2018.

Žižkovská přehlídka

Na tři dny a tři noci se spojí podniky po pražském Žižkově a přilehlých čtvrtích do festivalového světa. Osmý ročník multižánrového festivalu Žižkovská Noc nabídne přes padesát scén v klubech, divadlech, kavárnách, hospodách i galeriích, v nichž vystoupí přes pět set interpretů z domova i zahraničí.

Festival Žižkovská Noc proběhne ve dnech 22. až 24. března.

Návykový thriller

Štědrý den roku 1985. Na Rudém náměstí je nalezeno odkrvené a vyholené tělo mladého muže. Vzápětí zmizí dcera britského velvyslance. Pátráním je pověřen Tom Fox, major vojenské tajné služby, který je do Moskvy nuceně převelen. Jenže poslední, co mohou Sověti potřebovat, je cizí agent čmuchající v jejich rajonu. A vrah se chystá znovu mstít.

Jack Grimwood: Moskva. Kniha Zlín, 464 str.

Protancovat stoletím

Tančírna je místo, kde se lidé potkávají, seznamují, baví, hledají sami sebe a milují. A kde se protínají jejich osudy s dějinami. Každá doba má své hrdiny i slabochy, své tragédie i dobré konce. A při tom všem se na nejslavnější dobové hity tančí valčík, swing, chatanuga, rokenrol i techno.

Inscenaci Tančírna uvádí v režii Petra Novotného Východočeské divadlo Pardubice.

Paul van Dyk

Naposledy hrál v Brně v roce 2016 a den nato se v Nizozemsku nešťastnou náhodou zřítil z pódia. Kvůli poranění mozku se v podstatě znovu učil chodit a měl i obtíže s mluvením. Poté, co se světoznámý DJ začal pomalu vracet na koncertní pódia, ohlásil vydání nového alba From Then On, které v rámci svého turné představí i u nás.

Paul van Dyk vystoupí 23. března v brněnské Laser Show Hall.

23. března 2018