VSTUPENKY NA PLZEŇ

Drahé vstupenky v Plzni rozlítily fanoušky Bayernu. Táhněte do pr..., vzkázali Plzni

Fanoušci Bayernu Mnichov se rozčilovali nad cenami vstupenek na utkání v Plzni. - Shutterstock

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Předplatné můžete objednat zde.

Echo Prime

Jste bezohlední a taháte z nás peníze. To vzkázali vedení Viktorii Plzně fanoušci bavorského velkoklubu Bayernu Mnichov. Plzeň totiž nastavila ceny pro fanoušky hostů na utkáních Ligy mistrů na nejvyšší možnou hranici, tedy na 70 eur, což se ale příznivcům německého celku zdá příliš. Jedná se podle nich o absurdní nárůst oproti běžným cenám, které Plzeň účtuje hostujícím fanouškům.

Fanoušci Bayernu Mnichov si nemohli na hru svých hráčů stěžovat, jejich tým si ve čtvrtém kole Ligy mistrů díky třem gólům během úvodních 25. minut zajistil proti Viktorii druhou výhru ve dvou týdnech a postup ze skupiny. Utkání dopadlo 4:2 díky tomu, že Plzeň ve druhé půli zabrala. Nicméně velká část fanoušků bavorského týmu odjížděla z Doosan Areny s pachutí kvůli něčemu úplně jinému.

Výkonu i výsledku svěřenců trenéra Juliana Nagelsmanna samozřejmě tleskali, ale velmi ostře se vyjádřili na adresu domácího celku. Nejlevnější vstupenka do sektoru hostů totiž stála 70 euro (cca 1750 korun), což se fanouškům Bayernu zdálo extrémní. Zastřešující organizace ultras Bayernu Club No.12 a skupiny Südkurve proti takto nastavené ceně ostře protestovaly.

„500% nárůst ceny? Jděte do prd*le,“ vzkázal Plzni v úvodu svého prohlášení Club 12. na svých účtech na sociálních médií. Stejný vzkaz napsali i na stěnu před svůj sektor v Plzni před zápasem. Stěžuji si na fakt, že pro fanoušky stojí nejlevnější lístek o 500 procent více, než platí běžně hostující fanoušci na zápase v české lize.

„Protestujeme proti cenám lístků, které nám Viktoria Plzeň naúčtovala. Nejlevnější lístek stojí 70 euro, což je o 500 procent více ve srovnání s cenou za běžný ligový zápas Plzně. Sahat hluboko do kapes fanoušků je více než bezohledné,“ stojí mimo jiné v prohlášení. Podle německých médií si fanoušci Bayernu stěžují na drahotu často.

Vstupenky na jejich zápasy do Allianz Areny se pohybují v pěti cenových kategoriích v rozmezí od 19 do 100 euro. UEFA stanovila pro Ligu mistrů maximální výši nejlevnější vstupenky pro hosty na 70 euro, protože hostující fanoušci často v souvislosti se zápasy evropských pohárů vynaloží nemale peníze za dopravu a ubytování v cílové destinaci. Bavorští fanoušci také na protest proti vysokým cenám nezaplnili v úvodních minutách svůj sektor v Dooosan Areně a přišli kvůli tomu o úvodní gól Sadia Maného.