Brutální vražda

Německo řeší znásilnění a vraždu čtrnáctileté dívky. Policie pátrá po uprchlíkovi z Iráku

Brutální vražda
Německo řeší znásilnění a vraždu čtrnáctileté dívky. Policie pátrá po uprchlíkovi z Iráku

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Německá policie pátrá po dvacetiletém Iráčanovi, kterého podezřívá z podílu na znásilnění a vraždě 14leté dívky z Mohuče (Mainz). Dalšího podezřelého, 35letého žadatele o azyl z Turecka, policisté již zadrželi, informovala agentura DPA. Tělo dívky, která byla pohřešována více než dva týdny, se našlo ve středu ve Wiesbadenu.

V souvislosti se smrtí 14leté Susanny policie zadržela jednoho podezřelého, informovalo státní zastupitelství. Druhý podezřelý je na útěku. 

Dívka byla naposledy viděna 22. května v centru Wiesbadenu. Když se nevrátila domů, obrátila se její matka na policii a ta po ní vyhlásila pátrání. Podle serveru Bürstädter Zeitung ještě odpoledne toho dne přišla ze Susannina telefonu zpráva její matce, že jede s přítelem do Paříže a vrátí se za dva až tři týdny. Ještě ráno druhého měla být online, ale potom se spojení přerušilo. 

Tuto středu policisté našli v těžko přístupném terénu v okrajové čtvrti Wiesbadenu tělo mladé ženy. Podle agentury DPA bylo podle stop na místě okamžitě jasné, že se dívka stala obětí násilí. Policie sdělila, že příčinou Susanniny smrti bylo „použití násilí na krku“. Podle dosavadních informací policie se dívka stala obětí „sexuálního a násilného zločinu“.

Podle kriminalistů dvacetiletý Iráčan Alí B. i se svým otcem, matkou a pěti sourozenci už minulý čtvrtek spěšně opustil ubytovnu pro žadatele o azyl ve Wiesbadenu. List Frankfurter Allgemeine Zeitung napsal, že celá rodina před několika dny odletěla z Düsseldorfu do Istanbulu a dál do iráckého města Irbíl.

Alí B. byl podle bulvárního deníku Bild německé policii známý. V minulosti byl podezřelý z účasti na několika rvačkách a dokonce i ze znásilnění jedenáctileté dívky v ubytovně pro azylanty. Do Německa přišel zřejmě v říjnu 2015, kdy do střední Evropy po takzvané balkánské stezce proudily stovky tisíc uprchlíků.

,

7. června 2018