VÝROK O LGBT KOMUNITĚ

Aktivisté peskují Pollerta za jeho výrok o LGBT, ten odmítá i Kalousek

VÝROK O LGBT KOMUNITĚ
Aktivisté peskují Pollerta za jeho výrok o LGBT, ten odmítá i Kalousek

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Bývalý olympionik a anesteziolog Lukáš Pollert označil na Twitteru příslušníky LGBT komunity za „slepou vývojovou větev“ a schytal za to vlnu kritiky od řady lidí včetně např. bývalého hokejového brankáře Dominika Haška nebo expředsedy TOP 09 Miroslava Kalouska. Sám Pollert zareagoval, že jej míra agresivity na sociálních sítích ohromila. „LGBT mně něčím připomínají Black Lives Matter. Jakousi urputností. Když má někdo o ideologii těchto skupin pochybnosti, začne na něj hon,“ napsal.

„Nebojme se LGBT a buďme na ně milosrdní. Vždyť je to slepá vývojová větev, dlouho tu nebudou a navíc zachraňují planetu od přemnožení primátů,“ napsal lékař na Twitter v době, kdy v Praze probíhá každoroční festival na podporu LGBT komunity Prague Pride.

Jeho výrok řadu lidí pobouřil. „Na tom, co na Twitter napsal Pollert, je snad všechno špatně, je to homofobní, nenávistné, transfobní a navazuje to na sérii podobných útoků z řad politiků a dalších veřejných osob,“ cituje iDnes Kryštofa Stupku, aktivistu a zakladatele Reclaim Pride – Pochodu za rovnost.

Odsoudil jej například bývalý hokejista Dominik Hašek. „Ke kritice kolegů (myšleno sportovců, či bývalých sportovců) jsem opatrnější. Tedy jsem k nim trochu shovívavější. Ovšem v tomto případě to je od LP hnus a je třeba to říci nahlas!!!“

Přidal se také Miroslav Kalousek. „Já dokážu být také někdy drsný a jedovatý. Ale vždy vůči někomu, kdo mi ubližuje, ohrožuje mě, nebo s ním alespoň soupeřím. Proč máte potřebu ponižovat lidi, kteří Vám nic neudělali a neohrožují Vás? Jste lékař, k čertu. Tak si važte všech lidí stejně,“ okomentoval status Pollerta.

„Nálepkují navýsost tolerantního člověka jako homofoba“

Pollert se ke svému statusu ještě další den vrátil a přirovnal LGBT k americkému aktivistickému hnutí Black Lives Matter. „LGBT mně něčím připomínají BLM. Jakousi urputností. Když má někdo o ideologii těchto skupin pochybnosti, začne na něj hon. Zatím je to beze zbraní, ale uznejte, je to zvláštní jev. Když jsem se pozastavil nad změnou pohlaví sem a tam, na FB to vyvolalo takové vášně, že to raději aktivisté zablokovali. Když říkám, že mně to nepřijde normální, tak mě tito lidé napadají za nehumánnost? Nemusí snad se mnou všichni souhlasit, ale ta míra agresivity na sociálních sítí mě ohromuje,“ napsal na Facebook.

Pollert ale našel také zastání. Například Jan Nevrkla, ředitel organizace České para plavání, napsal. „Lukáše Pollerta znám dlouho. Jsme přátelé. Mezi jeho přáteli jsou lidé LGTB komunity. Zná se s nimi z doby před lékařskou praxí a potkává je i během lékařské praxe. Zaznamenat u Lukáše jakýkoliv stopový prvek pohrdání směrem k této komunitě nelze, ani kdybyste se hodně snažili. Není to totiž přetvářka, vychází to ze samotné Lukášovy podstaty. Nařknout ho z homofobního výroku je úplný protimluv,“ napsal Nevrkla.

Podle něj Pollertův tweet naopak „vyzývá k toleranci, milosrdenství, decentně upozorňuje na to, abychom to s ničím nepřeháněli, a celé to vyjádření staví na faktu, že dvě osoby stejného pohlaví spolu zkrátka nemohou mít bez umělého zásahu děti.“

„Onálepkovat navýsost tolerantního člověka jako homofoba je asi pro média kapitální kousek. Ale je to vlastně sranda, když se k tomu vyjadřují takové „celebrity“ jako Dominik Hašek, který na inlinu mlátil hokejkou do chlapa, nebo Mirda Kalousek, jehož předchozí působení v politice je přehlídkou nadutosti,“ dodal.

 

, jik

5. srpna 2021